حنجره ای از جنس طلا؛ زشت ترین مسابقه ای فراری با صدایی فوق العاده جذاب

حنجره ای از جنس طلا؛ زشت ترین مسابقه ای فراری با صدایی فوق العاده جذاب

خودرو ۳۱۲ B3 فراری که با نام Spazzanev، به معنای برف روب، نیز شناخته می شود در سال ۱۹۷۲ تولید شد. این خودرو به قدری زشت بود که هیچ وقت در مسابقات شرکت داده نشد.

طرفداران F1 هیچگاه این فراری گوه ای شکل را از نزدیک ندیده اند، ولی امروز می توانیم صدای شیون های زیبای این اسب بدترکیب فراری را از نزدیک بشنویم.

منبع الهام Mauro Forghieri؛ خودروی Lotus 72

قسمت ناراحت کننده ماجرا این است که، احتمالاً Mauro Forghieri ایده جالبی در پس این طراحی نه چندان چشم نواز داشت.منبع این ایده های او نیز Lotus 72 بود، خودرویی که فرمی مشابه B3 312 داشت.

مواردی که Forghieri از لوتوس الهام گرفت شامل حذف رادیاتور دماغه خودرو و جایگزینی آن با دو رادیاتور کوچک در پشت کابین بود که باعث کاهش سطح مقطع دماغه خودرو می شد.

این مورد، کمک شایانی به ارتقاء آیرودینامیک خودرو می کرد؛ اما محصول نهایی دارای طراحی رادیکالی و ناموزونی بود.

در سال ۱۹۷۳ Forghieri قبل از این که B3 312 رانده شود، تیم طراحی را ترک کرد. جانشین او ورژن دیگری از ۳۱۲ B3 را طراحی کرد؛ خودرویی که تنها با کسب رتبه ششم موجب سرافکندگی فراری شد.

در پایان فصل Forghieri به فراری بازگشت و این تیم با کسب چندین قهرمانی پیاپی دوباره به دوران اوجش باز گشت.

با این حال این تنها کلیپ محبوب این روزها در مورد فراری های کلاسیک نیست. در روزگاری که هنوز استفاده از موتورهای توربو در خودروهای مسابقه ای متداول نشده بود، صدای پیشرانه های اتمسفریک دور بالا با اگزوز های استیل بسیار جذاب بود.

برای شنیدن چنین آوای پر خروشی می توانید ویدیو زیر را مشاهده کنید که مربوط به نمونه مسابقه ای و تیونینگ شده از فراری F355 با توانایی تولید ۵۰۰ اسب بخار قدرت در دور ۹۰۰۰ RPM می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato