کلینیک بررسی هوندا HR-V برگزار شد؛ رقیبی سرسخت برای تویوتا CH-R

کلینیک بررسی هوندا HR-V برگزار شد؛ رقیبی سرسخت برای تویوتا CH-R

به لطف تلفیق سلیقه جمعی در انتخاب خودروهای کراس اوور و سختی های زندگی شهری، بازار کراس اوور های کوچک و تک دیفرانسیل این روزها در سطح جهان رونق گرفته است و کشور ما نیز علیرغم شرایط ویژه اقتصادی و گرانی خودروهای وارداتی کم و بیش از آثار این کراس اوور گرایی جهانی برخوردار شده است.

در همین زمینه، شب گذشته شرکت گلرنگ موتور فامیلی که عرضه محصولات هوندا را در کشورمان برعهده دارد، کراس اوور جمع و جور تازه هوندا HR-V را در معرض قیاس با دو رقیب هم کلاس خود قرار داده بود تا بازدیدکنندگان معیاری برای مقایسه مشخصات، آپشن ها و موفقیت این خودرو در شرایط بازار ایران داشته باشند.

هوندا HR-V در ایران با پیشرانه ای ۱.۵ لیتری ۱۲۹ اسب بخاری عرضه می شود که یارای تولید ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور را نیز دارد و این حجم از قدرت و گشتاور را از طریق گیربکس ضریب متغییر پیوسته (CVT) به چرخ های جلو تحویل می دهد.

شتاب صفرتا صد رسمی هوندا HR-V با وزن ۱.۲ تن در حدود ۱۰.۷ ثانیه اعلام شده است و با توجه به مصرف سوخت میانگین در حدود ۵.۶ الی ۷ لیتر در یکصد کیلومتر می توان این مدل را در زمره خودروهای کم مصرف و اقتصادی در دنیای کراس اوور ها دسته بندی کرد.

همچنین به لطف قدرت مهندسی و تکنولوژی هوندا و استفاده از فنربندی نیمه مستقل برای چرخ های عجب، پایداری و هندلینگ HR-V توسط نشریات خارجی مناسب توصیف شده است.

HR-V از نظر ابعاد و اندازه های بدنه نزدیک به خودروهایی چون نیسان جوک، سنگ یانگ تیوولی و تویوتا CH-R قرار دارد اما با این حال فضای مناسب تری را نسبت به این رقبا در اختیار سرنشینان خود قرار می دهد و اندکی بزرگتر احساس می شود.

هنوز قیمت نهایی و آپشن های رفاهی مدل عرضه شده در ایران اعلام نشده است اما با توجه به قیمت جهانی هوندا HR-V و مقایسه آن با سایر رقبا می توان گفت که عرضه این مدل با قیمتی کمتر از ۱۶۵ میلیون تومان در بازار ایران بعید به نظر می رسد و از این رو می توان HR-V را رقیبی مستقیم برای تویوتا CH-R و میتسوبیشی ASX قلمداد کرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato