کمپانی جدید ایلان ماسک، حفاری در لس آنجلس را رسماً آغاز کرد

کمپانی جدید ایلان ماسک، حفاری در لس آنجلس را رسماً آغاز کرد

در ماه آوریل بود که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس خبر از تاسیس یک کمپانی تازه در زمینه حفر تونل داد که با نام Boring Company شناخته می شود. حالا این کمپانی رسماً آغاز به کار کرده و ماشین حفاری آن، یعنی Godot مشغول حفر تونلی زیر شهر لس آنجلس است.

ماسک در مصاحبه ای گفته است که کمپانی جدیدش، حفاری تونل را از زیر پارکینگ مجموعه اسپیس اکس آغاز می کند؛ زیرا Boring Company هنوز نیازمند دریافت جواز لازم برای حفر نقاطی غیر از زمین های تحت تملک اسپیس اکس است.

هدف غایی ماسک با Boring Company آن است که ازدحام جمعیت و اتومبیل را با ساخت ۳۰ لایه تونل زیر شهر لس آنجلس از بین ببرد. ماسک گفته است که این تونل ها، اتومبیل ها را روی اسکیتی الکتریکی جا به جا می کنند و حتی امکان جا دادن هایپرلوپ نیز در آنها وجود دارد. مدیرعامل تسلا چندی پیش هم اعلام کرد که «مکالمه ای نویدبخش» با شهردار لس آنجلس درباره این پروژه داشته است.

مقامات لس آنجلس همچنین در نظر دارند که از این فرصت، برای افزودن قطاری سریع السیر که امکان جا به جایی سریع میان فرودگاه بین المللی لس آنجلس و ایستگاه راه آهن را فراهم می آورد استفاده کنند. در مجموع، هنوز مشخص نیست که Boring Company چه زمانی قادر به بسط هرچه بیشتر فعالیت های خود خواهد بود، اما به نظر می رسد که ماسک برای تحقق رویای شبکه تونلی خود بسیار جدی است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato