باتری حالت-جامد، برگ برنده موبایل های سامسونگ در سال ۲۰۱۹

انتظار می رود که در آینده ای نزدیک، باتری های حالت-جامد (مجهز به الکترودها و الکترولیت های جامد) جایگزین باتری های لیتیوم-یونی شوند که حالا درون موبایل های هوشمند امروزی جای می گیرند. حال بر اساس گزارشی که از سوی منبع کره ای منتشر شده، حرکت به سوی این نوع باتری ها جهت استفاده در اسمارت فون ها در سال های پیش رو آغاز شود.

یکی از مدیران اجرایی «Samsung SDI» که ناشناس باقی مانده، در مصاحبه ای با نشریه «The Korea Herald» گفته است که سامسونگ می خواهد در یک الی دو سال آینده، به سراغ تولید باتری های حالت-جامد برود و اولین استفاده از آنها، می تواند در موبایل های هوشمند باشد.

بر اساس اطلاعات جدید، باتری های یاد شده تا سال ۲۰۲۵ به بازار  خودروهای الکتریکی می رسند و علت این مسئله، مسائل امنیتی و قوانین سخت استفاده از تکنولوژی های نوین درون خودروها و سپس کسب مجوزهای لازم برای آنهاست.

مهم ترین مزیت باتری های حالت-جامد، امنیت بالای آنهاست

این مدیر اجرایی، در مصاحبه اش گفته است که Samsung SDI تا نهایتاً دو سال آینده باتری های حالت جامد را تولید می کند ولی تصمیم نهایی در خصوص استفاده از آنها درون موبایل های هوشمند، باید از سوی سامسونگ الکترونیکس اتخاذ شود.

لازم به ذکر است که در این میان شرکت های دیگری هم در حال توسعه باتری های حالت-جامد هستند. یکی از رقبای سامسونگ SDI در این زمینه، شرکت «LG Chem» است که بر اساس گزارشات، همزمان با سامسونگ می تواند باتری های خودش را به مرحله تولید نهایی برساند.

مزیت عمده باتری های مورد بحث، استفاده از الکترولیت های جامد در آنهاست و به همین دلیل، احتمال آتش گرفتن و درصد خطر آنها بسیار پایین تر از باتری های لیتیوم-یونی است.

هنوز در مورد نوع کارکرد این گونه باتری ها و طول عمر بیشتر آنها، اطلاعات چندانی منتشر نشده اما در هر صورت، به نظر می رسد که سامسونگ الکترونیکس انتخاب استفاده از باتری های نوین را در سال ۲۰۱۹ در اختیار دارد و به این شکل می تواند موبایل هایی امن تر از سایر تولید کننده ها روانه بازار کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟