موبایل میان رده سامسونگ Galaxy J7 Max از توانایی تشخیص چهره برخوردار است

موبایل میان رده سامسونگ Galaxy J7 Max از توانایی تشخیص چهره برخوردار است

همانطور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، سامسونگ اخیراً از دو مدل جدید خانواده «Galaxy J» خود رونمایی کرده که به گفته خریداران، مدل J7 Max به صورت پیش فرض از قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل دستگاه برخوردار است. البته کمپانی کره ای در روز رونمایی و یا در تبلیغات، اشاره ای به حضور ویژگی مورد بحث در میان رده جدید خود نکرده بود.

استفاده از تشخیص چهره به عنوان قفل تلفن همراه روش امنی نیست و صرفاً برای افرادی که چندان اهمیتی به ایمنی اطلاعات خود نداده، و فقط می خواهند با سرعت و سهولت بیشتری به موبایل خود دسترسی داشته باشند در نظر گرفته شده است.

سامسونگ استفاده از تشخیص چهره را ناامن ترین متد برای قفل کردن تلفن همراه می داند

قابلیت تشخیص چهره سامسونگ در مدل جی ۷ مکس فقط از سنسور دوربین جلو استفاده می کند و به همین دلیل، می توان آن را با نشان دادن عکسی از صاحب تلفن یا شخصی که شباهت زیادی به او دارد (برادر یا خواهر دوقلو) فریب داد. لازم به ذکر است که سیستم مشابهی در پرچمداران اخیر سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس نیز به کار رفته که کمپانی سازنده، امنیت آن را در پایین ترین سطح نسبت به سایر گزینه های موجود مانند پین یا اثر انگشت اعلام کرده است.

گفتنی است شرکت ساکن سئول اخیراً در بیانیه ای اظهار کرده بود که قصد دارد محصولات اقتصادی و میان رده خود را با اضافه کردن ویژگی های جدیدی، از سایر رقبا متمایز کند که به نظر می رسد قابلیت تشخیص چهره یکی از همین موارد باشد.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato