ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رسانه تعاملی و پرتال ماتریسی مهارت رونمایی شد

 امروز -۱۳ تیر ماه- در مراسم معرفی دستاوردهای نوین سازمان فنی و حرفه ای کشور، از رسانه تعاملی و پرتال ماتریسی مهارت با حضور دکتر علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس وحید صدوقی مدیرعامل ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۳ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۲

 امروز -۱۳ تیر ماه- در مراسم معرفی دستاوردهای نوین سازمان فنی و حرفه ای کشور، از رسانه تعاملی و پرتال ماتریسی مهارت با حضور دکتر علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و محمدامین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رونمایی شد.

این سامانه با همکاری و سرمایه گذاری «همراه اول» و «هلدینگ توسعه اعتماد مبین» بر بستر «شرکت پردیس هوشمند آسمان» با هدف اطلاع رسانی و ارتقای سطح علمی و مهارتی مهارت آموزان و با توجه به ضرورت ارتباط دائم مهارت آموز با سازمان و اطلاع رسانی و دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مرتبط با حوزه مهارت راه اندازی شد.

مهندس صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، با اشاره به راه اندازی این دو سامانه با تأمین زیرساخت های نرم افزاری لازم توسط همراه اول، گفت:

«با ایجاد سامانه تلویزیون تعاملی و سامانه آموزش الکترونیکی تحولی در حوزه آموزش ایجاد می شود، چرا که این موضوع در ایجاد اشتغال، مهارت و کارآفرینی تأثیر داشته و انقلابی در حوزه آموزش های فنی وحرفه ای ایجاد می کند.»

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص این طرح ها می گوید:

«در واقع سامانه صلاحیت حرفه ای به منظور جلب اعتماد جامعه در حوزه مشاغل مختلف راه اندازی شده است که دارای 4 سطح گواهینامه است. سطح نخست، سطح ساده است که برای کارگران ساده صادر می شود. سطح دوم برای افرادی که در قالب اپراتوری مشغول بکار هستند یا نقش تکنسین ها را ایفا می کنند.

گواهینامه سطح سوم شامل افرادی می شود که می توانند در سطوح کارشناسی نقش داشته باشند و گواهینامه سطح چهارم متعلق به افرادی است که قادرند عهده دار مدیریت در حوزه تولید و خدمات شوند.  این 4 گواهینامه فرصتی است که کیفیت مهارت آموزی را برای همه آحاد جامعه تشریح می کند و سطوح شغلی هر فرد در پشت گواهینامه ها درج شده است و قابلیت ارتقا نیز دارد.»

وی همچنین اشاره کرد که این گواهینامه ها 5 سال اعتبار دارند و افراد باید پس از این مدت آن را به روز کنند، در واقع کسب گواهینامه دیگری که نشان دهد مهارت و تجربه و دانش شان به روز شده است.

سازگارنژاد درباره ویژگی های پرتال ماتریسی مهارت افزود:

«در این سامانه افرادی که توانایی آموزش هر نوع خدماتی آموزشی در حوزه مهارت دارند می توانند آن را در پرتال ماتریسی مهارت ارائه و پس از ممیزی و بررسی در آن ثبت کنند. اگر جامعه قصد دارد به یک محتوای آموزشی اعتماد کند باید افرادی را انتخاب کند که از ممیزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای گذشته باشد و این پرتال یک فرصت مطلوب برای همه افراد حتی ایرانیان خارج از کشور است که مهارت های خود را عرضه کنند. علاقمندان می توانند با ورود به سایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از رسانه تعاملی و پرتال ماتریسی مهارت بهره ببرند.»

حمایت همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور شامل مواردی نظیر «تأمین زیرساخت نرم افزاری شامل هزینه های شناسایی و تحلیل نیاز سازمان، توسعه و راه اندازی میان افزار همراه اول به عنوان تنها کراس پلتفرم تعاملی کشور در سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور»، «تامین فضای مورد نیاز استودیو و تجهیز آن به امکانات مورد نیاز جهت تسهیل در فرآیند تولید محتوا»، «تأمین کلیه زیرساخت های سخت افزاری شامل زیرساخت پردازشی و زیرساخت ذخیره سازی منطبق با برترین تکنولوژی روز دنیا»، «اختصاص حجم ترافیک رایگان برای مهارت آموزان انحصاراً برای دسترسی به محتوای آموزشی» می شود.

مهارت آموزان می توانند جهت کسب اطلاعات بییشتر و بهره مندی از مزایای سامانه های فوق الذکر به آدرس lms.irantvto.ir مراجعه کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • Sayyid Ayoub Kokabi
    Sayyid Ayoub Kokabi | ۱۴ تیر ۱۳۹۶

    خب ب بسم الله سایتش باز نشد :) میخواهیم حمایت کنیم ها ولی کاری میکنن که حمایتمون نمی آد!

  • Sayyid Ayoub Kokabi
    Sayyid Ayoub Kokabi | ۱۴ تیر ۱۳۹۶

    خب، ب بسم الله سایتش باز نشد!

مطالب پیشنهادی