آمار جدید توزیع نسخه های اندروید: صدرنشینی مارشملو و دو رقمی شدن نوقا

آمار جدید توزیع نسخه های اندروید: صدرنشینی مارشملو و دو رقمی شدن نوقا

گوگل مثل همیشه این ماه نیز آمار مربوط به سهم نسخه های مختلف اندروید از بازار را منتشر کرده که تغییرات آن نسبت به ماه گذشته، تقریباً قابل پیش بینی بوده است. جالب است بدانید که طبق اطلاعات جدید، به جز نسخه هفتم اندروید (نوقا) مابقی ورژن ها با کاهش سهم بازار رو به رو شده اند.

اندروید نوقا با ۱۱.۵ درصد، همچنان رتبه چهارم را در اختیار دارد

بر اساس داده های جدول، اندروید نوقا برای اولین بار سهم خود را در بازار دستگاه های اندرویدی دو رقمی (۱۱.۵ درصد) کرده که دلیل این رشد علاوه بر ارتقاء دستگاه های قدیمی، عرضه پیش فرض اندروید ۷ روی موبایل های جدید بازار است. البته با توجه به آمار ماه قبل، افزایش سهم نوقا تاثیری در جایگاه آن نداشته و این نسخه همچنان رتبه چهارم را در اختیار دارد.

در این میان ورژن شماره ۶ اندروید یعنی مارشملو، همچنان پیشتاز بوده و با ۳۱.۸ درصد در رتبه نخست پر استفاده ترین اندرویدها قرار می گیرد. پس از مارشملو نیز اندروید ۵ آبنبات چوبی و اندروید ۴.۴ کیت کت به ترتیب با ۳۰.۱ درصد و ۱۷.۱ درصد، رتبه های دوم و سوم را کسب کرده اند.

در نهایت گفتنی است سایر نسخه های قدیمی تر اندروید شامل جیلی بیلی، بستنی ساندویچی و نان زنجبیلی در مجموع ۹.۵ درصد از بازار را در اختیار دارند که نسبت به ماه گذشته، ۰.۹ درصد کاهش داشته است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato