تولد یک خودرو تاریخ ساز؛ تولید تسلا مدل 3 از امروز آغاز می شود

تولد یک خودرو تاریخ ساز؛ تولید تسلا مدل 3 از امروز آغاز می شود

امروز نخستین دستگاه از جدیدترین محصول تسلا از خط تولید خارج خواهد شد. تولید ۲۰ هزار دستگاه مدل ۳ در دستور کار تسلا قرار دارد و قیمت پایه مدل ۳ از ۳۵ هزار دلار آغاز می شود.

تا به حال بیش از ۵۰۰ هزار نفر برای ثبت نام و خرید این مدل ثبت نام کرده اند که البته پیش بینی می شود که بخش قابل توجهی از این افراد در واقع خریدار نهایی تسلا مدل ۳ نباشند.

با این وجود اما تسلا مدل ۳ احتمالا پر فروش ترین محصول تسلا خواهد بود و می تواند ابعاد فعالیت این کمپانی نام آشنای دنیای تکنولوژی رابه کلی تغییر دهد.

باطری های جدید کوچک ترین سدان تسلا در کارخانه گیگافکتوری در نوادا تولید می شود و حداکثر خروجی ممکن را خواهد داشت، اما تسلا هنوز مشخصات نهایی مدل ۳ را اعلام نکرده است و احتمالا این مهم در روزهای آتی به همراه قیمت نهایی خودرو اطلاع رسانی خواهد شد.

برای آغاز تولید مدل ۳، نزدیک به۱میلیارد دلار سرمایه به این شرکت تزریق شده است و ایلان ماسک، موسس تسلا قبلا اعلام کرده بود که برای ساخت مدل های جدید به این شرکت کمک خواهد کرد.

این کمک به تولید برای شرکتی مانند تسلا چندان بد نیست و این ریسک مالی باعث افزایش قیمت سهام نیز شده است. البته باید منتظر افزایش ارزش سهام تسلا با ورود شاسی بلند کامپکت یعنی مدل Y باشیم.

تسلا همچنین قصد دارد تا نیمه امسال ۴۷ تا ۵۰ هزار دستگاه مدل S و مدل X را به فروش برساند، اما رقمی برای فروش مدل ۳ اعلام نکرده است.

البته تسلا چشم انداز فروش خود تا سال ۲۰۲۰ را رقم یک میلیون دستگاه می داند که با توجه به آمار فروش سال ۲۰۱۶، جهشی فوق العاده محسوب می شود که می تواند بر روی بازار فروش سایر خودروسازان تاثیر منفی به دنبال داشته باشد.

هرچند خودروسازان رقیب نیز بیکار نمی شینند و احتمالا شاهد اوج گیری ساخت خودرو های برقی توسط سایر کمپانی های خودروسازی خواهیم بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato