نیروگاه های هسته ای آمریکا، هدف جدید حملات سایبری

نیروگاه های هسته ای آمریکا، هدف جدید حملات سایبری

بر اساس گزارشات موجود، در دو ماه گذشته هکرهای ناشناسی به چند شرکت کنترل کننده نیروگاه های هسته ای آمریکا حمله کرده اند. این اخبار که به صورت مشترک توسط سازمان امنیت ملی آمریکا و FBI منتشر شده، از تلاش هکرها برای نقشه برداری از شبکه کامپیوترهای نیروگاه های هسته ای ایالات متحده پرده برداشته است.

از تعداد دقیق حملات و انگیزه هکرها اطلاعی در دست نیست

یکی از اهداف حملات اخیر، کمپانی «Wolf Creek» بوده که مسئولیت کنترل فعالیت های یک نیروگاه اتمی در ایالت کانزاس را بر عهده داشته است. گزارش مورد بحث همچنین چند کمپانی تامین کننده انرژی دیگر و مراکز تولید تجهیزات مربوطه را نیز به عنوان قربانیان حمله مذکور مورد اشاره قرار داده که البته جزئیات این موارد هنوز منتشر نشده است.

لازم به ذکر است هنوز از شدت حملات و انگیزه هکرها اطلاعاتی در دست نیست اما احتمال می رود که این افراد، به دنبال خرابکاری در سیستم تامین و توزیع انرژی و نیز سرقت اطلاعات محرمانه زیرساختی آمریکا بوده اند.

گزارش مورد اشاره همچنین بیان می کند که هیچ مدرکی مبنی بر نفوذ هکرها از کامپیوترهای کارکنان به سیستم های کنترلی وجود نداشته و بنا به اظهارات مقامات شرکت «Wolf Creek»، سیستم های عملیاتی به صورت جداگانه از شبکه کاربری سازمانی نگهداری می شوند.

علی رغم همه این موارد، حملات اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردارند؛ زیرا هکرها کارمندانی را مورد حمله قرار داده اند که به سیستم های حیاتی دسترسی داشته و در صورت موفقیت حملات، فجایع زیست محیطی خطرناکی را به بار می آوردند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato