موستانگ بعد از اضافه شدن تجهیزات ایمنی موفق به کسب سه ستاره از یوروانکپ شد [تماشا کنید]

موستانگ بعد از اضافه شدن تجهیزات ایمنی موفق به کسب سه ستاره از یوروانکپ شد [تماشا کنید]

چنانچه پیگیر اخبار خودرویی در ماه های اخیر بوده باشید، حتما می دانید که سه خودروی عضلانی معروف آمریکایی از لحاظ ایمنی اصلا وضعیت مطلوبی نداشته و در تست های برگزار شده عملکرد سوال برانگیزی از خود نشان داده اند.

موستانگ (با تلفظ صحیح تر ماستَنگ) یکی از این خودروهاست که در تست تصادف یوروانکپ و انکپ استرالیا بسیار ناامیدکننده ظاهر شده و توانسته فقط دو ستاره از ۵ ستاره ممکن کسب کند.

برخی از عواملی که در کسب این نتیجه دور از انتظار نقش داشتند عبارت بودند از عملکرد ناقص ایربگ ها، کمربندها و حفاظت ضعیف از کودکان و خردسالان.

پس از محرز شدن ایمنی ضعیف موستانگ و انتقادهای بسیار، کمپانی فورد تصمیم گرفت که تجهیزات استاندارد آن را ارتقا داده و بار دیگر این محصول پرطرفدار خود را برای ارزیابی به مراکز تست یوروانکپ ارسال کند.

حال این موسسه نتایج تست تصادف موستانگ بازبینی شده را منتشر کرده که بر اساس آن این خودرو موفق به کسب سه ستاره در نسخه استاندارد شده است.

مهندسین فورد با بازنگری در عملکرد کمربندها، تجهیزاتی مثل سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم کمکی حفظ خودرو بین خطوط، اخطار برخورد از جلو و سیستم ترمز اضطراری خودکار را به لیست تجهیزات ایمنی استاندارد خودرو اضافه کرده اند.

مجموعه این تغییرات اگر چه باعث ارتقای ایمنی موستانگ از دو به ستاره شده اما باز هم در مقایسه با سایر خودروها ضعیف ارزیابی می شود. بد نیست بدانید که بیشتر خودروهای امروزی در حالت استاندارد حداقل ۴ ستاره ایمنی از یوروانکپ کسب می کنند؛ برای مثال هوندا سیویک، هیوندای i30 و سئات ایبیزا که اندکی قبل از موستانگ تست شده اند، توانسته اند چهار و پنج ستاره ایمنی از این موسسه دریافت کنند.

نتایج آخرین تست های برگزار شده توسط یوروانکپ

البته ناگفته نماند یکی از فاکتورهایی که این نتیجه ضعیف را برای موستانگ به دنبال داشته، به حفاظت بسیار ضعیف از خردسالان مربوط می شود که هنوز برطرف نشده است.

فاکتورهای دیگری مثل حفاظت از بزرگسالان، عابرین و سیستم های کمکی راننده نیز همگی امتیازهای متوسطی کسب کرده اند. آنطور که شواهد نشان می دهند برای مشاهده موستانگی با امنیت بالا باید تا زمان ارایه نسل بعدی این خودروی محبوب منتظر بمانیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato