فارادی فیوچر ساخت کارخانه یک میلیارد دلاری خود در نوادا را بار دیگر متوقف کرد

فارادی فیوچر ساخت کارخانه یک میلیارد دلاری خود در نوادا را بار دیگر متوقف کرد

شرکت خودروسازی «فارادی فیوچر» (زیرمجموعه کمپانی LeEco) که قصد داشت جایگاه تسلا را در زمینه تولید خودروهای الکتریکی تصاحب کند، حال به دلیل ولخرجی های کمپانی مادر، و همچنین مسدود شدن ۱۸۲ میلیون دلار از اموال رئیس هیئت مدیره با مشکلات مالی اساسی مواجه شده است.

فارادی فیوچر که فروردین ماه سال گذشته خبر از احداث یک کارخانه ۹۴۰ هکتاری با ظرفیت ۱۳ هزار کارگر را در نوادا داده بود، پس از اعلام تعطیلی پروژه در آبان ماه و سپس از سر گیری آن در اسفند ۹۵، حالا بار دیگر پروژه مذکور را به حالت تعلیق درآورده است.

فارادی فیوچر تولید خودرو را در کارخانه کوچکتری آغاز می کند

کمپانی مورد بحث در حال حاضر قصد دارد با صرفه جویی در هزینه های طراحی و ساخت یک کارخانه عظیم ۱ میلیارد دلاری، فعلاً در کارخانه آماده و کوچکتری (در نوادا یا کالیفرنیا) با هزینه کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار، فرآیند تولید و مونتاژ خوروهای خود را آغاز کند. «استفان کروز» مدیر مالی ارشد فارادی فیوچر در باره برنامه های شرکت می گوید:

ما فعلاً احداث کارخانه جدید خود در شمال لاس وگاس را به حالت تعلیق درآورده ایم اما در دراز مدت به برنامه تولید خودرو در محل مذکور پایبند می مانیم.

استراتژی تجاری فارادی فیوچر بر کسب جایگاه رهبری در صنعت حمل و نقل شخصی متمرکز شده در نتیجه، منابع مالی شرکت در راستای فعالیت کارخانه ای هزینه خواهد شد که مسیر تولید محصول نهایی را تسریع کند.

جالب است بدانید که اتومبیل «FF91» فارادی فیوچر اخیراً موفق شده بود با شکستن رکورد مسیر «پایکز پیک» در ایالت کلرادو آمریکا با رکورد ۱۱ دقیقه و ۲۵ ثانیه، در حدود ۲۳ ثانیه سریع تر از خودروی تسلا از خط پایان عبور کند.

اما رکورد مذکور تاثیری در شرایط مالی کمپانی نداشته و حتی خبر می رسد شرکت چینی ساکن کالیفرنیا، به احتمال زیاد توان پرداخت حقوق کارمندان خود را نخواهد داشت و به همین دلیل، احتمالاً به زودی شاهد یک تعدیل نیروی اساسی در فارادی فیوچر خواهیم بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato