با پیکسل 2 اکس ال آشنا شوید؛ موبایل زیبای گوگل با حاشیه های اندک نمایشگر

با پیکسل 2 اکس ال آشنا شوید؛ موبایل زیبای گوگل با حاشیه های اندک نمایشگر

هنوز چند ماه تا معرفی رسمی پیکسل های جدید گوگل باقی مانده، اما به نظر می رسد با نخستین تصویر واقعی از پیکسل ۲ اکس ال روبرو شده ایم. وب سایت «اندروید پلیس» که سابقه درخشانی در زمینه موبایل های نکسوس و پیکسل دارد، امروز رندری از طراحی نهایی مدل ۲۰۱۷ این تلفن همراه را منتشر کرده و نسبت به اصالت آن اطمینان کامل دارد.

این طراحی، ما را به یاد پرچمداران امسال شرکت های کره ای یعنی ال جی جی ۶ و سامسونگ گلکسی اس ۸ می اندازد که ابعادی کشیده تر و باریک تر از گذشته دارند. حاشیه های اطراف نمایشگر OLED دستگاه کمتر از گذشته است و نسبت تصویر آن نیز ۱۸:۹ است.

منابع خبری معتقدند ال جی وظیفه ساخت موبایل های امسال گوگل را بر عهده داشته و طراحی متفاوتی را با پیکسل های ۲۰۱۶ ساخت اچ تی سی در پیش گرفته است. البته طبق گزارشات، فشردن لبه های پیکسل اکس ال می تواند قابلیت های نرم افزاری خاصی را فعال سازد، چیزی شبیه تکنولوژی Edge Sense که در پرچمدار اچ تی سی U11 دیده می شود.

در مجموع، به نظر می رسد المان های اصلی ظاهری دستگاه با سال گذشته چندان تغییری نکرده، چون طراحی کلی بر عهده گوگل است، و فقط با محصولی زیباتر روبرو هستیم. بخش شیشه ای در پشت بدنه همچنان وجود دارد، اما کوچکتر از قبل. حسگر اثر انگشت به عنوان بخشی از بدنه آلومینیومی تعبیه شده، و ماژول دوربین هم کمی بزرگ تر از پیکسل قبلیست.

البته وجود یک دوربین کمی ناامید کننده است، در حالی که اکثر پرچمداران سال گذشته و امسال به دوربین دوگانه مجهز شده اند. هرچند کیفیت عالی دوربین پیکسل های سال گذشته، می تواند نویدبخش کیفیتی فوق العاده در محصول ۲۰۱۷ این شرکت باشد و جایی برای گله و شکایت باقی نگذارد.

گفتنیست با مشاهده این تصویر، سؤالاتی هم در ذهن شکل می گیرند که فعلاً پاسخی برای آنها در دست نیست. آیا این موبایل ضد آب است؟ آیا از فناوری شارژ بیسیم بهره می گیرد؟ پیکسل های ۲۰۱۷ در چه رنگ هایی عرضه می شوند؟ مشخصات سخت افزاری دستگاه چیست؟ به نظر می رسد برای پاسخ به این سؤالات باید تا اواسط مهر ماه صبر کنیم.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato