سیم کارت های غیرفعال سلب امتیاز می شوند؟

سیم کارت های غیرفعال سلب امتیاز می شوند؟

به گفته سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران طبق مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، اپراتورهایی که چندین بار نسبت به فعال سازی سیم کارت های ثبت شده به مشترکان اخطار داده باشند، می توانند حق امتیاز خطوط آنها را سلب نمایند.

جهانگیر اسدی در این رابطه گفته:

سیم کارت جزو سرمایه های کشور به حساب می آید و بلوکه کردن آن چندان مطلوب نیست چراکه سبب می شود اپراتورها برای عرضه سیم کارت به افرادی که نیازمند هستند با مشکل روبرو شوند.

وی در ادامه به همه خریداران سیم کارت از اپراتورهای داخلی توصیه کرد که که حتما از سیم کارت های خریداری و ثبت شده خود استفاده نمایند و اگر نیازی به آنها ندارند از خرید خودداری کنند.

طبق اعلام مدیرروابط عمومی این سازمان، با در نظر داشتن آنچه گفته شد، اپراتورها می توانند در این خصوص به افراد هشدار بدهند و بعد از سپری شدن مهلت اعلام شده برای فعالسازی سیم کارت از سوی مشترکان، نسبت به سلب امتیاز آنها اقدام نمایند.

گفتنی است طبق اعلام دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اکنون ۷۱ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۴۸۴ سیم کارت غیر فعال از همه اپراتورهای در کشور وجود دارد حال آنکه کل جمعیت کشور در حدود هشتاد میلیون نفر است.

براساس این گزارش تعداد ۸۲ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۳۰۴ خط از مجموع بیش از ۱۵۴ میلیون سیم کارت واگذارشده تا پایان پارسال در کشور فعال بوده است.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato