سامسونگ احتمالاً توسعه اسپیکر هوشمند مجهز به بیکسبی را متوقف می کند

سامسونگ یکی از بزرگترین بازیگران عرصه تولید محصولات الکترونیکی است و تقریباً در همه حوزه ها و بازارها، محصولاتی را برای فروش در اختیار دارد؛ اما گاهی اوقات حتی این غول کره ای نیز از ورود به بعضی از بخش های بازار خودداری می کند.

بر اساس گزارشات اخیر، به نظر می رسد «اسپیکرهای هوشمند» یکی از محصولاتی هستند که سامسونگ حداقل در آینده قابل پیش بینی به سمت تولیدشان نخواهد رفت. طبق اخبار مربوطه، یک منبع ناشناس در گفت و گو با نشریات کره ای اظهار داشته:

سامسونگ در حال حاضر اسپیکرهای هوشمند را به عنوان محصولات قابل فروش و بازاریابی در نظر نمی گیرد؛ بازار جهانی در اختیار آمازون بوده و بازار کشور کره نیز برای رسیدن به سوددهی به اندازه کافی بزرگ نیست.

همچنین «کیم جونگ کی» یکی از محققین حوزه صنعت موبایل در مؤسسه اقتصاد و تجارت صنعتی کره جنوبی معتقد است:

سامسونگ با رویکردی محافظه کارانه شرایط را رصد کرده و از ورود نسنجیده به بازار محصولی جدید، که ویژگی های متمایزی نیز نسبت به تولیدات رقبا ندارد، پرهیز خواهد کرد.

سامسونگ انرژی خود را روی بخش های پربازده تر بازار متمرکز می کند

همان طور که بیان شد، بازار اسپیکرهای هوشمند در حال حاضر تحت سلطه اسپیکرهای «اکو» بوده و گوگل و اپل نیز با محصولات خود، برای ورود به عرصه و رقابت با آمازون آماده می شوند. در چنین شرایطی، منطقی است که سامسونگ روی بخش های پربازده تری سرمایه گذاری کرده و به دنبال کسب بیشترین سود از بازار های موجود باشد.

با این اوصاف، احتمالاً سامسونگ پروژه طراحی و تولید اسپیکر هوشمند مجهز به بیکسبی خود را متوقف کرده، و توان تیم توسعه دستیار صوتی خود را روی بهبود عملکرد بیکسبی (به خصوص در زبان انگلیسی) متمرکز خواهد کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟