حضور SDM845 در یکی از اسناد کوالکام علیه اپل؛ اسنپدراگون 845 در راه است

حضور SDM845 در یکی از اسناد کوالکام علیه اپل؛ اسنپدراگون 845 در راه است

همان طور که احتمالاً می دانید، در حال حاضر اپل و کوالکام اختلافات شدیدی با یکدیگر دارند و هرکدام سعی می کنند با ارائه مستندات محکم تری، نتیجه دعوای حقوقی را به نفع خود تمام کنند.

در یکی از اسناد مذکور که توسط کوالکام منتشر شده، فهرستی از چیپ هایی به چشم می خورد که هنوز توسط کمپانی ساکن سن دیگو به صورت رسمی معرفی نشده اند و در میان آنها، کد «SDM845» که به احتمال زیاد به چیپست پرچمدار اسنپدراگون ۸۴۵ اشاره دارد نیز دیده می شود.

چیپست ۷ نانومتری اسنپدراگون ۸۴۵ به مودم گیگابیتی X20 مجهز شده است

بر اساس اخباری که تا کنون منتشر شده، چیپست مورد بحث از فناوری ۷ نانومتری در تولید بهره برده و با همکاری شرکت «TSMC» برای محصولات سال ۲۰۱۸ ساخته خواهد شد. کمپانی TSMC در واقع جایگزین سامسونگ به عنوان شریک قبلی کوالکام در توسعه چیپست پرچمدار این شرکت شده، و به کمپانی مذکور در فرآیند طراحی و ساخت اسنپدراگون ۸۴۵ کمک خواهد کرد.

همچنین لازم به ذکر است که سیستم روی چیپ قدرتمند کوالکام، از مودم پر سرعت X20 (به عنوان تنها مودم LTE گیگابیتی بازار) نیز بهره برده که می تواند سرعت دانلودی معادل ۱.۲ گیگابیت در ثانیه و سرعت آپلودی برابر با ۱۵۰ مگابیت در ثانیه را فراهم کند.

گفتنی است در کنار چیپست پرچمدار کوالکام، کد مربوط به مدل اسنپدراگون ۴۴۰ نیز به چشم می خورد که با توجه به معرفی چیپست اسنپدراگون ۴۵۰ در ماه گذشته، مشخص نیست میان رده بعدی کوالکام چه تفاوت هایی با نسخه اخیر خواهد داشت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato