فروش تسلیحات جاسازی شده درون پرینترهای قدیمی؛ تجارت تازه اهالی دارک وب

اخیرا پژوهشی انجام شده که نشان می دهد مجرمان و تروریست ها چگونه از قدرت دارک وب برای خرید سلاح استفاده می کنند.

این تحقیق که توسط سازمان اروپایی Rand با همکاری دانشگاه منچستر انجام شده، حکایت از آن دارد که هم اکنون 52 فروشنده مختلف مشغول داد و ستد انواع تسلیحات، مهمات، مواد منفجره و قطعات مربوط به سلاح در دارک وب هستند.

این اجناس غیرقانونی ظاهرا به قطعات کوچک تر تبدیل و در قالب بسته های مختلفی که درون پرینترهای قدیمی کار گذاشته می شوند، به مشتریان تحویل داده می شوند. گفتنی است این تحقیق در ماه سپتامبر سال گذشته و روی دوازده مارکت مختلف انجام گرفته است.

در اینجا باید اشاره کنیم که مردم با فروش کالاهای خود در دارک وب (بخشی از اینترنت که مستلزم در اختیار داشتن نرم افزاری ویژه برای دسترسی است) امکان می یابند تا همچنان در این فضا ناشناس باشند و همین ویژگی باعث شده که این فضا برای مجرمان و تروریست هایی که به دنبال دسترسی به تسلیحات هستند، بسیار جذاب جلوه کند.

ماهانه تسلیحاتی به ارزش 80 هزار دلار در دارک وب داد و ستد می شوند

طبق یافته پژوهشگران، ماهانه 136 سلاح گرم و آیتم های مربوط به آنها در دارک وب به فروش می روند که مجموعا ارزشی برابر با 80 هزار دلار دارند.

البته با در نظر داشتن آنچه گفته شد روشن است که فروش تسلیحات در این فضا آنقدری نیست که مورد بهره برداری گروه های تروریستی عظیم قرار بگیرند، با این همه، به خاطر ماهیت خاص دارک وب پتانسیل ها برای آنهایی که به تنهایی کار می کنند می تواند افزایش پیدا کند. باید اضافه کنیم این یافته ها زمانی منتشر می شوند که دارک وب درست در مرکز توجه قرار گرفته.

چندی قبل بود که دو مارکت حاضر در این فضا، به نام های آلفابی و هنسا، از سوی نهادهای مجری قانون بین المللی از جمله اف بی آی تعطیل شدند. مواد مخدر، تسلیحات، بدافزار و دیتای سرقتی هم اقلامی را تشکیل می دهند که به صورت غیرقانونی در این فضا فروخته می شوند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟