کمبود باتری در انبارهای اپل و تعویض مک بوک پروهای قدیمی با نسخه های جدید

کمبود باتری در انبارهای اپل و تعویض مک بوک پروهای قدیمی با نسخه های جدید

کمبود لوازم جانبی خصوصاً زمانی که مربوط به یک دستگاه قدیمی باشد، به ضرر مشتریان تمام می شود. اما اگر صاحب یک دستگاه مک بوک پرو مدل ۲۰۱۲ یا ۲۱۰۳ باشید، عکس قضیه در مورد شما صادق خواهد بود.

بر اساس گزارشات، اپل در تامین باتری مک بوک پروهای ۱۵ اینچی تولید شده در اواسط سال ۲۰۱۲ و اوایل سال ۲۰۱۳ دچار مشکل شده و مشتریانی که چنین دستگاهی در اختیار دارند، در صورت بروز ایراد در باتری و نیاز به تویض آن به مشکل بر می ورند.

در حالت عادی کمپانی برای تعویض باتری از مشتریانی که هنگام خرید محصول، گارانتی «+AppleCare» را نیز خریداری کرده باشند (در صورت اعتبار) وجهی دریافت نمی کند. کاربرانی هم که از پوشش گارانتی مذکور خارج هستند با پرداخت ۱۹۹ دلار می توانند باتری مک بوک پرو خود را تعویض کنند.

باتری های جدید تا پایان شهریور به دست اپل می رسند

اما موجودی باتری مک بوک پرو ۱۵ اینچی رتینای اپل در حال حاضر صفر بوده و بر اساس اظهارات شرکت، تا اواخر شهریور ماه به همین صورت باقی خواهد ماند. از همین رو کمپانی ساکن کوپرتینو به مشتریان واجد شرایط اعلام کرده که در صورت صبر تا موعد مقرر، هزینه ۱۹۹ دلاری تعویض باتری را به آنها می بخشد و البته در صورت عدم موافقت کاربر، یک دستگاه دیگر را جایگزین مک بوک پرو مشتری خواهد کرد.

هرچند بر اساس اطلاعات موجود، کاربران مختلف تجربیات متفاوتی از نحوه خدمات رسانی اپل را گزارش کرده اند. به عنوان مثال برخی از مشتریان در ازای دستگاه خود، یک مک بوک پرو ۲۰۱۵ بازسازی شده دریافت کرده و عده ای دیگر نیز از مدل های جدیدتر ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مجهز به تاچ بار بهره مند شده اند.

در این میان برخی از خدمات به صورت رایگان انجام شده و برخی دیگر از مشتریان مجبور به پرداخت هزینه ۱۹۹ دلاری در ازای تعویض دستگاه خود شده اند که باز هم با توجه به برتری های مدل های جدید، ارزشمند به نظر می رسد.

گفتنی است علت اصلی تفاوت در خدمات رسانی به سیاست های اپل باز می گردد؛ چرا که این کمپانی تعریف خود را از «باتری فرسوده» دارد که بر اساس این تعریف، باید در قسمت مربوط به سلامت دستگاه در تنظیمات، عبارت «Service Battery» رؤیت شده و خود باتری نیز کمتر از ۱۰۰۰ سیکل شارژ را طی کرده باشد.

البته لازم به ذکر است برخی از کاربرانی که مک بوک پروهایی با تعداد سیکل شارژ بیشتر از ۱۰۰۰ بار را در اختیار داشتند نیز موفق به دریافت خدمات از اپل شده اند، که این امر نشانگر اهمیت جلب رضایت مشتری برای کمپانی ساکن کوپرتینو است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato