جف بزوس، مدیر عامل آمازون برای ساعاتی به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد

جف بزوس، مدیر عامل آمازون برای ساعاتی به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد

جف بزوس، مدیر عامل آمازون برای چند ساعت به سادگی جایگاه بزرگی را به بدست آورد و به همان سادگی هم آن را از دست داد. مطابق پیش بینی های بازار سهام، امروز صبح میزان درآمدهای بزوس از آمازون به رقم فوق العاده ۹۰.۶ میلیارد دلار رسید. این میزان ثروت ۵۰۰ میلیون دلار از درآمد بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت بیشتر بود تا بزوس برای ساعاتی به ثروتمندترین انسان عالم تبدیل شود.

خوشبختانه کسی فرصت نکرد که به بزوس بابت این موضوع تبریک بگوید، چرا که آفتاب هنوز در آمریکا غروب نکرده بود که بیل گیتس مجددا جایگاه سابقش را بدست آورد. این اتفاق در پی یک افت ناگهانی سهام آمازون در بازار بورس اتفاق افتاد که میزان آن را ٪۶۵ (معادل ۶.۸۰ دلار) تخمین می زنند.

پس از این موضوع هم آمازون از افت ۷۷ درصدی میزان سود خود خبر داد که دلیل آن هزینه کردن بخش زیادی از سرمایه کمپانی برای گسترش قابلیت های دستیار هوشمند الکسا عنوان گردید. مضاف بر این آمازون بخش زیادی از سرمایه اش را نیز اخیرا برای انبارها و دیتا سنترهای خود خرج کرده است.

اگر چه آمازون سال به سال با افزایش سودی ۲۵ درصدی مواجه بوده، اما نتوانسته که به سود مورد انتظار وال استریت دست پیدا کند، به طوری که سهام آمازون در بازار بورس با ۳ درصد (معادل ۳۱.۴۶ دلار) کاهش حالا به ۱۰۴۶ دلار رسیده است.

با این اوصاف بیل گیتس می تواند امشب با خیال راحت سرش را روی بالش بگذارد و مطمئن باشد که فردا هم موقع بیدار شدن از خواب همچنان ثروتمندترین انسان روی کره خاکی است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato