عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان به رنو-نیسان رسید

عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان به رنو-نیسان رسید

در سال های گذشته عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان بین فولکس واگن، تویوتا و جنرال موتورز دست به دست شده و این سه در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند. اما آنطور که آمار و ارقام نشان می دهند، امسال ظاهرا اینگونه نبوده و عنوان مذکور به گروه فرانسوی-ژاپنی رنو-نیسان خواهد رسید.

دلیل این اتفاق بسیار ساده است؛ از زمانی که کمپانی میتسوبیشی از اواخر سال ۲۰۱۶ به مالکیت رنو-نیسان در آمد، آمار فروش آن به آمار کلی این گروه اضافه شد.

بر این اساس، از ژانویه تا ژوئن سال ۲۰۱۷ این سه کمپانی موفق به فروش ۵,۲۶۸,۰۷۹ دستگاه خودروی مختلف شده اند، در حالیکه فولکس واگن و تویوتا در این مدت به ترتیب فروش ۵,۱۵۵,۶۰۰ و ۵,۱۲۹,۰۰۰ خودرو را ثبت کرده اند. جنرال موتورز هم با اختلاف نسبتا زیاد و با فروش ۴.۷ میلیون خودرو در جایگاه چهارم ایستاده است.

کارلوس گون مدیر ۶۳ ساله گروه رنو-نیسان در این باره گفته:

اتحاد بزرگ ما به خوبی نسبت به پتانسیل های کامل خود در زمینه حجم تولید و مهیا کردن نسل بعدی سرویس های جابجایی برای مشتریان در سرتاسر جهان آگاه است.

اگر بخواهیم جزئی تر به آمار فروش گروه رنو-نیسان بپردازیم باید اشاره کنیم که در شش ماهه نخست امسال، ۱,۸۷۹,۲۸۸ خودرو با برند رنو، ۲,۸۹۴,۴۸۸ خودرو با برند نیسان و ۴۹۴,۳۰۳ خودرو با برند میتسوبیشی به فروش رسیده است.

از لحاظ بازارهای پر مشتری، رنو در سرزمین مادری، روسیه و ایتالیا محبوب تر از سایر کشورها بوده؛ در حالی که نیسان و میتسوبیشی در آمریکا، چین و ژاپن پرفروش تر از بقیه بازارها بوده اند.

با توجه به چند ماه باقی مانده تا پایان سال، هنوز زود است که رنو-نیسان را بزرگ ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۷ بنامیم؛ چرا که در طول این مدت اتفاقات پیش بینی نشده زیادی ممکن است رخ دهد. با این حال رقابت این گروه با فولکس واگن و تویوتا بر سر تصاحب عنوان یاد شده، بسیار داغ و جذاب خواهد بود.

با پیوستن میتسوبیشی به گروه رنو-نیسان، احتمال می رود که محصولات آن نیز با پلتفرم های مشترکی روانه بازار شوند. چند ماه پیش خبری در رسانه ها منتشر شد که بر اساس آن نسل آتی میتسوبیشی پاجرو بر روی پلتفرم نیسان پاترول توسعه خواهد یافت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato