احضار دوباره اسنپ به دادگاه به خاطر ارائه خدمات حمل و نقل برون شهری [بروزرسانی]

احضار دوباره اسنپ به دادگاه به خاطر ارائه خدمات حمل و نقل برون شهری [بروزرسانی]

ورود اسنپ به فضای حمل و نقل تهران با جنجال زیادی همراه بود و در ابتدای امر اعتراض شدید تاکسی رانان و مدیران آژانس ها را به دنبال داشت. اما کمی بعد مدیران این استارتاپ موفق طی مذاکراتی که با سازمان تاکسی رانی و البته نهادهای قضایی انجام دادند توانستند رضایت شاکیان را جلب کنند و به فعالیت خود ادامه دهند.

شکل گیری کارپینو (اپلیکیشن درخواست ماشین تاکسی رانی) را هم می توان یکی از برآیندهای مثبت راه اندازی اسنپ و به دنبال آن تپسی دانست چراکه علت حضورش چیزی نبود جز رقابت برای ارائه خدمات بهتر به مسافران.

حالا اما بار دیگر پای مدیران اسنپ به مراجع قضایی کشیده شده و این بار شاکی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که مدعی شده قرار بوده اسنپ پیشنهاد حمل و نقل برون شهری را از اپ خود حذف کند.

داوود کشاورزیان در این باره گفت:

 اگر کسی می‌خواهد در حمل‌ و نقل عمومی فعالیت کند باید پلاک "ع" داشته باشد. به همین خاطر رونوشتی به دادستان ارسال شده و دادستانی هم مدیران این شرکت را احضار کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:

به اعتقاد بنده ماهیت سفر برون‌ شهری با سفر درون‌ شهری متفاوت است و اصلا به لحاظ اقتصادی به صلاح کشور نیست. این شرکت در حمل و نقل درون شهری سهم خودروهای شخصی را می گیرد و اگر قرار باشد در زمینه حمل و نقل برون شهری هم فعالیت کند سازمان راهداری آن را پیگری خواهد کرد چراکه این موضوع به مصلحت کشور نیست.

بروزسانی: پس از انتشار خبر فوق در خبرگزاری ها و سایت های مختلف، روابط عمومی اسنپ پاسخ زیر را منتشر کرده است:

شرکت اسنپ از ابتدا با هدف تسهیل سفرهای درون‌شهری آغاز به فعالیت نموده و تا به امروز امکانی برای انجام سفرهای برون‌شهری را میسر نساخته است. این در حالی‌ست که در صورت انتخاب مبدا و مقصد در دو شهر متفاوت، حتی هزینه‌ی سفر نیز محاسبه نشده و کاربر با پیغام خطا مواجه می‌شود. همچنین، رانندگان سرویس‌های مختلف اسنپ تنها در شهر محل سکونت خود قادر به پذیرش درخواست سفر هستند و امکان فعالیت برای سفرهای بین شهری به لحاظ فنی وجو ندارد.

مدیران اسنپ هیچ‌گاه از سوی نهادهای قضایی در خصوص مسائل مربوط به حمل‌ونقل بین شهری «احضار» نگشته و صرفا به دعوت از دادستانی محترم کل کشور در جلسه‌ای به توضیح در خصوص سازوکار عملکردی این سامانه پرداختند. طبعا پس از ارائه‌ی ادله و مستندات مربوطه، ابهامات بوجود آمده منتفی و با موافقت دادستان محترم و حاضرین جلسه، موضوع خاتمه یافته است.

برآمده از توضیحات فوق و با بررسی متن اخبار منتشره، به نظر می‌رسد که منظور نگارنده‌ی خبر «اسنپ» نیست. لازم به توضیح است که اسنپ در صنعت نوپای حمل‌ونقل هوشمند به عنوان برند راهبر بازار شناخته می‌شود و گاها از سایر شرکت‌های فعال در این عرصه به اسم «اسنپ» یاد می‌شود.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato