ویندوز 10 به زودی از قابلیت دنبال کردن حرکات چشم پشتیبانی می کند

ویندوز 10 به زودی از قابلیت دنبال کردن حرکات چشم پشتیبانی می کند

ویندوز 10 به زودی از قابلیت دنبال کردن حرکات چشم پشتیبانی می کند

مایکروسافت برنامه ریزی کرده که قابلیت دنبال کردن حرکات چشم را به صورت بومی به سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود بیفزاید. این قابلیت به کمک افرادی می آید که از بیماری های عصبی عضلانی، مانند اسکلروز جانبی آمیوتروفیک و دیگر ناتوانی های مشابه رنج می برند و به آنها کمک می کند تا روی عناصر مختلفی در رابط کاربری ویندوز ۱۰، بدون نیاز به ماوس و کیبورد سنتی کنترل داشته باشند. به عنوان مثال با خیره شدن به اپ ها، می توان آنها را به اجرا در آورد و با حرکت سریع چشمان روی حروف کیبورد مجازی، جملات را تایپ کرد.

این قابلیت تازه که Eye Control نامیده می شود، نیازمند سخت افزاری مانند Eye Tracker 4C شرکت Tobii خواهد بود. مایکروسافت به صورت نزدیک با این شرکت همکاری کرده تا پشتیبانی از سخت افزارهای آن را به ویندوز ۱۰ آورد و از طرف دیگر، سخت افزارهایی مانند Tobii Dynavox PCEye Mini و PCEye Plus و EyeMobile Plus را نیز مورد پشتیبانی قرار دهد.

گفتنی است که قابلیت Eye Control ویندوز ۱۰ در حال حاضر که این خبر نوشته می شود، در فاز بتا به سر می رسد و مشارکت کنندگان در صورت تمایل باید در برنامه ویندوز اینسایدر مایکروسافت ثبت نام کنند تا به آن دسترسی یابند.

در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی شاهد قابلیت های دنبال کردن حرکات چشم در بیلدی نهایی از ویندوز ۱۰ خواهیم بود، اما از آن جایی که مایکروسافت اخیراً توسعه به روزرسانی ماه مارس ویندوز ۱۰ را آغاز کرده است، انتظار می رود طی سال آتی میلادی امکان استفاده از Eye Control مهیا شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل