بخش موبایل دیگر جزو بینش راهبردی مایکروسافت نیست

بخش موبایل دیگر جزو بینش راهبردی مایکروسافت نیست

مایکروسافت سال ها تلاش کرد تا بخش موبایل را زنده نگه دارد و در کنار و رقیب بزرگ خود یعنی اپل و گوگل به رقابت ادامه دهد اما کاهش روز افزون سهم ویندوزفون سبب شد تا ردموندی ها بالاخره اعلام کنند که بخش موبایل دیگر بخشی از بینش راهبردی شرکت نیست و تمرکزی روی آن نمی گذارد.

مایکروسافت در یکی از اسناد منتشر شده اش نوشته: «بینش راهبردی ما، رقابت و رشد به وسیله توسعه بهترین پلتفرم ها و سرویس های سودمند برای یک سرویس ابری هوشمند و لبه هوشمند همگام با هوش مصنوعی است.»

پیش از این اما در همین اسناد به نقش شماره یک موبایل و سرویس های ابری اشاره شده بود که با حفظ مورد دوم، موبایل از این بینش حذف شده است.

مایکروسافت به وضوح شیفته هوش مصنوعی شده. در همین سند که سال گذشته حتی یک بار هم در آن به هوش مصنوعی اشاره نشده بود، امسال شاهد ۶ اشاره مستقیم هستیم. تقریبا در همه جای این سند، هوش مصنوعی جایگزین موبایل شده است.

در حقیقت پیام مایکروسافت این است که آن ها قصد دارند سرویس هایی ارائه دهند که در بطن همه آن ها، هوش مصنوعی نهادینه شده. اتفاقی بسیار مهم که اثر آن طی سال های آینده مشخص خواهد شد. در همین حوزه، مایکروسافت باید با گوگل، فیسبوک و بسیاری دیگر رقابت کند و کار چندان هم ساده نیست.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato