همه چیز درباره آیفون 13
رانندگی در سکوت؛ آپشن جدید فورد برای نسخه V8 موستانگ 2018

رانندگی در سکوت؛ آپشن جدید فورد برای نسخه V8 موستانگ 2018

نسخه V8 فورد موستانگ به دلیل غرش مثال زدنی موتور قدرتمند خود طرفداران بیشماری دارد و بسیاری عاشق صدای آن هستند. اما در سوی مقابل همین صدای بلند ممکن است باعث آزردگی خاطر برخی افراد دیگر شده و ناراحتی همسایگان و عابرین را در پی داشته باشد.

کمپانی فورد برای جلوگیری از این مساله در نسخه ۲۰۱۸ که چندی پیش معرفی شد، حالتی را تعریف کرده که "Good Neighbor Mode" نام دارد.

همانطور که از نام این حالت مشخص است، با فعال شدن آن در مدل های GT و GT350، کنترل کننده هایی در سیستم اگزوز وارد عمل شده و خودرو به آرامی روشن می شود.

بدیهی است که در این صورت همسایگان هیچ صدای بلند نخواهند شنید. به محض عبور از مناطق مسکونی یا شلوغ، رانندگان می توانند با غیر فعال کردن این حالت از صدای موتور خودروی خود نهایت لذت را ببرند.

ایده شکل گیری این سیستم به استیو ون فورستر (Steve von Foerster) مهندس سابق فورد که مسئولیت توسعه موستانگ قبلی را عهده دار بود، نسبت داده می شود.

در یکی از روزها آقای فورستر زمانی که موتور موستانگ GT350 رو روشن می کند، یکی از همسایگان به دلیل صدای بلند هراسان شده و به خاطر ایجاد مزاحمت با پلیس تماس می گیرد.

آقای فورستر قبل از رسیدن پلیس موفق می شود که بدون دردسر منطقه را ترک نماید اما همین تجربه ناخوشایند جرقه ای را در ذهن او ایجاد می کند. و

ی بعد از رایزنی با سایر مهندسین همکار خود، به این نتیجه می رسند که می توان با ایجاد تغییراتی در سیستم اگزوز از مشکلات مشابه جلوگیری کرد.

مت فلیس (Matt Flis) مهندس توسعه سیستم اگزوز فورد در این باره گفته سیستم اگزوز فعال امکان تجربه دو دنیای متفاوت را برای مالکین موستانگ فراهم می کند، با استفاده از قابلیت های این سیستم آنها می توانند صبح زود بدون بیدار کردن همسایگان خانه خود را ترک نموده و اواخر شب بی سر و صدا بازگردند.

اگر چه فورد با قرار دادن این قابلیت بر روی موستانگ وظیفه خود را ادا کرده، اما با توجه به روحیه هیجان طلب، طرفداران این اسب وحشی به نظر نمی رسد که خریداران جوان چندان تمایلی به استفاده از این آپشن داشته باشند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato