معرفی اپ یادیز؛ مطالب درسی و غیر درسی را هوشمندانه یاد بگیرید

در دنیایی به سر می بریم که در آن روزانه در حال فراگیری مطالب گوناگونی از محیط پیرامون خود هستیم. در همین رابطه قدرت یادگیری سریع و به خاطر سپردن مطالب از جمله استعدادهایی به شمار می رود که هر کسی از آن برخوردار نیست.

برای همین قصد داریم ابزاری را برای یادگیری هوشمندانه و به خاطر سپردن مطالب به شما معرفی کنیم. یادیز یک سیستم هوشمند جهت برنامه ریزی و ارائه محتوای آموزشی است. این ابزار با بهره مندی از الگوریتم های نوین به خاطر سپاری مطالب در حافظه، کمک قابل توجهی به بهبود فرآیند یادگیری می کند. اما چگونه؟ در ادامه توضیح خواهیم داد.

پس از نصب و ورود به اپلیکیشن یادیز لازم است که در آن ثبت نام کنید. آن وقت می توانید به امکانات گوناگونش دسترسی داشته باشید. در صفحه اصلی یادیز سه بخش را مشاهده می کنید: کتابخانه، میز مطالعه و فروشگاه. فروشگاه جایی است که محتوای مد نظرتان را خریداری می کنید، که می توانند مطالب درسی یا غیر درسی (به آن ها یادپک گفته می شود) باشند.

اگر به دنبال کتاب خاصی هستید دسته بندی و یا موتور جستجوی یادیز می تواند در پیدا کردن آسان مطالب به شما کمک کند.

در تب کتابخانه فهرست یادپک های دانلود شده نشان داده می شود و با کلیک روی هر یک از آن ها مشخصاتی نظیر نام، تعداد کارت ها و تعداد دفعاتی که مطالعه انجام شده است دسترسی برایتان به نمایش در می آید.

مهم ترین عامل فراموشی مطالب حفظی، اشتباه در روش به یاد سپردن آنهاست.

اما مطمئناً از خود می پرسید که کارت ها چه کاربردی دارند؟ کارت ها دقیقاً همانند فلش کارت های فیزیکی حاوی اطلاعاتی راجع به یک موضوع خاص هستند که با هدف یادگیری تهیه و در هر یادپک قرار داده شده اند. در همین رابطه در هر کارت ابتدا سؤال به نمایش در می آید و پس از آن نیز می توانید با ضربه زدن روی گزینه «جواب» در پایین صفحه پاسخ آن را ببینید.

یادیز این امکان را در اختیار شما قرار داده تا کارت های مهم را هم از طریق کتابخانه و هم هنگام مطالعه با زدن روی علامت ستاره در گوشه چپ هر کارت مشخص کنید؛ پس از آن قادر خواهید بود یک مطالعه را فقط بر اساس این کارت های علامت گذاری شده بسازید.

قابلیت استفاده از برچسب ها امکان فیلتر کردن کارت ها را برایتان محیا کرده است.

روش کار با این اپلیکیشن نیز بسیار ساده است؛ قادر هستید از فروشگاه یادپک مورد نظرتان را پیدا کرده و بعد از دانلود به فهرست یادپک هایتان بفرستید. برای یافتن بهترین مطالب ممکن هم نظرات کاربران یادیز می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

الگوریتم پیشرفته یادیز به شما کمک می کند با مرور مطالب در روزهای متوالی، آن ها را راحت تر به خاطر بسپارید.

کاربران برای مطالعه یادپک های خود ملزم هستند در تب کتابخانه روی یادپک منتخب کلیک نموده و سپس از دکمه ساخت مطالعه که پیش روی آن ها قرار دارد، استفاده نمایند و سپس به کمک الگوریتم هایی که اپلیکیشن برایشان در نظر گرفته به یادگیری کارت ها بپردازند.

بنابراین باید از بین دو گزینه الگوریتم پیشرفته یادیز که به شما کمک می کند با مرور مطالب در روزهای متوالی، آن ها را راحت تر به خاطر بسپارید و یا مرور نکات که صرفاً برای مرور نکات و خواندن مطالبی با جنبه حفظی کمتر مناسب است، یکی را به دلخواه انتخاب کنید.

کارکرد الگوریتم مرور نکات مشخص است و با دو گزینه «بلدم» و «بلد نیستم» می توانید به کارت ها پاسخ دهید. در صورت استفاده از گزینه «بلد نیستم» کارت مورد نظر از یادپک حذف نشده و بعدها مجدداً برای شما به نمایش در می آید. اما با انتخاب الگوریتم پیشرفته یادیز 3 گزینه متفاوت برای پاسخ تحت عناوین آسان (2 روز)، متوسط (1 روز) و دوباره (1 دقیقه) مقابل تان قرار می گیرد.

برخی مطالب به طور رایگان و برخی دیگر به صورت غیر رایگان عرضه شده‌اند که باید آن ها را از طریق درگاه های پردخات آنلاین خریدای نمایید.

در همین خصوص کاربران با انتخاب هر یک از این گزینه ها در واقع دوره مرور خود را انتخاب می کنند. به عنوان مثال فرض کنید یادپکی برای یادگیری لغات انگلیسی انتخاب کرده اید و برای پاسخ دادن به یکی از کارت ها از گزینه آسان (2 روز) استفاده می کنید. با انجام این کار 2 روز بعد در صورتی که به آن مطالعه سر بزنید، مجدداً آن کارت به منظور مرور دوباره به شما نشان داده خواهد شد.

با مراجعه به تب میز مطالعه نیز با یک سری اعداد جلوی هر مطالعه مواجه خواهید شد. سطر اول کلیه کارت های انتخابی برای یادگیری و سطر دوم تعداد کارت های جدیدی که باید در یک روز یاد بگیرید را به شما نشان می دهد. سطر سوم نیز تعداد کارت  هایی را به نمایش در می آورد که در روزهای قبلی یاد گرفته اید و اکنون طبق پاسخ هایی که داده اید، زمان دوره آن ها فرا رسیده است.

یادیز به کاربران این اجازه را می دهد که جزوه ها و کتاب هایشان را به صورت یادپک در بیاورند و در فروشگاه به نام خود به فروش برسانند. کافیست پس از مطالعه راهنما برای تکمیل عضویت خود به این لینک مراجعه کنید. این اپلیکیشن هم اکنون برای پلتفرم اندروید در دسترس است و نسخه iOS آن نیز به زودی در دسترس کاربران این پلتفرم قرار می گیرد.

دانلود از کافه بازار

مطالب مرتبط

بررسی اپلیکیشن و وب سرویس تنخواه گردان؛ ثبت هزینه‌ها و تهیه گزارش تنخواه

تنخواه یا تنخواه گردان به مبلغی پول گفته می‌شود که عموما برای رفع نیازهای مالی جاری و کوچک شرکت‌ها و موسسات، از صندوق مالی شرکت در اختیار کارمند یا کارمندان مسئول تنخواه قرار می‌گیرد. در واقع تنخواه گردان روند پرداخت هزینه‌ها در کارها و خریدهای جاری روزمره موسسات را آسان می‌کند و دیگر نیازی نیست... ادامه مطلب

بررسی مپسا؛ نرم افزاری برای حسابداری پروژه و مدیریت هزینه‌ها

مدیریت صحیح و منظم کسب و کارهای پروژه محور را شاید بتوانیم یکی از چالش‌های اساسی در این حوزه به حساب بیاوریم. ثبت و ضبط روند انجام پروژه، مدیریت تراکنش‌های مالی، جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ساعت کار کارکنان و محاسبه میزان دستمزد دریافتی آن‌ها و بسیاری از موارد دیگر که در روند انجام هر پروژه... ادامه مطلب

با بهترین اپلیکیشن‌های سال 2019 اندروید آشنا شوید

روند توسعه اپلیکیشن هم مانند سایر حوزه‌های تکنولوژی سرعت سرسام آوری به خود گرفته و هر ساله شاهد انتشار تعداد زیادی اپلیکیشن جدید برای پلتفرم‌های موبایل هستیم. در این بین احتمالا درصد زیادی از این برنامه‌ها نمی‌توانند توجه کاربران را به سمت خود جلب کنند و از آن سو برخی اپ‌ها هم با نوآوری و... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن جیبی نوت؛ دفترچه یادداشت همراه در گوشی شما

دفترچه یادداشت همراه یکی از ابزار‌هایی است که می‌تواند مسائل مهمی که باید در روز انجام دهیم را به ما یادآوری کند. داشتن یک دفترچه خوب و سبک در گوشی باعث می‌شود هر بار به آن سر بزنیم و از برنامه روزانه خود با خبر شویم. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم به... ادامه مطلب

نگاهی به تغییرات بزرگ جدیدترین نسخه اپلیکیشن دیجی کالا

تغییرات بزرگ برای برندهای اسم و رسم در کرده همیشه در حکم یک شمشیر دو لبه بوده؛ گاهی تغییر در شرایطی رقم خورده که افراد بیشتری را به سوی برند کشانده و گاهی بالعکس رنجش کاربران وفادار را به همراه داشته و برای برند نام‌آشنای قدیمی به یک تهدید تبدیل شده است. شاید به خاطر همین... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ انجام کارهای روزمره به سبک قهرمانان بازی‌های نقش‌آفرینی

با اینکه هدفگذاری در زندگی کار آسانی به نظر می‌رسد اما مسأله اصلی که باعث می‌شود به خیلی از اهدافمان نرسیم برنامه ریزی و دنبال کردن آن است. گاهی اوقات مشکل از نداشتن انگیزه و نیروی محرک کافی ناشی می‌شود و یکی از ترفندهایی که می‌توانیم برای به دست آوردن انگیزه بیشتر از آن استفاده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟