اعتراض یکی از کارکنان گوگل به استخدام زنان در این شرکت و خشم سیلیکون ولی

به تازگی یکی از مهندسان گوگل سندی ۱۰ برگی را در اعتراض به آنچه فرهنگ «چپ گرایی» در این شرکت خوانده منتشر نموده و در آن از سیاست هایی انتقاد کرده که باعث ایجاد تنوع جنسیتی در محیط های کاری می شوند. این مهندس در سند مذکور که نام «اتاق بازتاب ایدئولوژیکی گوگل» را بر آن نهاده از شرکت متبوعش درخواست کرده که به جای تنوع بخشیدن به جنسیت نیروهای کاری اش به دنبال تنوع اندیشه ها باشد.

نویسنده این شکواییه مدعی شده که اختلاف جنسیتی در گوگل نتیجه تفاوت های بیولوژیکی میان مردان و زنان است و گوگل نباید طرح هایی را دنبال کند که استخدام اقلیت ها در آن را ساده تر می کنند.

وی همچنین اعلام نموده آن دسته از کارکنانی که دیدگاه های سیاسی محافظه کارانه دارند در این شرکت مورد تبعیض قرار می گیرند و به همین خاطر دستیابی به برابری ایدئولوژیکی باید از جمله اولویت های گوگل باشد.

انتشار این سند بازتاب گسترده ای را در میان کارکنان گوگل و دانشمندان سیلیکون ولی داشته است و موج اعتراض زنان در فضای مجازی را برانگیخته.

بهتر است سندی در مورد جایگاه پست زنان بنویسی و بعد سعی کنی با پیشنهاد کمک به این قشر آسیب پذیر از خود یک قهرمان بسازی. هنوز به شدت عصبانی هستم.

سند مذکور که نخستین بار توسط نشریه مادربورد منتشر شد و متن کامل آن نیز از طریق وبسایت Gizmodo در اختیار مخاطبان فضای مجازی قرار گرفت، همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد توسط یکی از مهندسان گوگل تهیه و روز جمعه گذشته در میان کارکنان این شرکت دست به دست شد.

البته باید بگوییم که هویت این مهندس نامعلوم مانده اما آنطور که گفته شده از کارکنان واحد تحت مدیریت Ari Balogh است که هم اکنون به عنوان نایب رئیس اجرایی زیرساخت های ذخیره سازی در این شرکت فعالیت می کند.

سرور ابری

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟