شورلت بولت رکورد مصرف سوخت موسسه ارزشیابی Consumer Reports را شکست

شورلت بولت رکورد مصرف سوخت موسسه ارزشیابی Consumer Reports را شکست

شورلت بولت به عنوان نسل جدید خودروهای تمام برقی شورلت توانست رکورد میزان برد یک خودروی الکتریکی با یک بار شارژ را بشکند. بولت در این تست توانست به برد عملیاتی بیش از ۴۰۰ کیلومتر دست پیدا کند.

بولت توسط موسسه EPA با برد ۲۳۸ مایلی (۳۸۲ کیلومتری) سنجیده شده است. مهم ترین رقبای بولت یعنی تسلا مدل S 75D به برد عملیاتی ۳۷۶ کیلومتر و تسلا مدل X 90D به برد ۳۶۸ کیلومتری دست پیدا کرده اند که پایین تر از برد استانداری است که توسط نهاد EPA آمریکا برای آن ها اعلام شده است.

گرچه تسلا مدل X 100D یا مدل S 100D به احتمال بسیار زیاد می توانند بولت را شکست دهند، اما قیمت آن ها در حدود ۱۰۰ هزار دلار بیشتر از بولت است.

تست های موسوم به CR هنوز برای این دو تسلا صورت نپذیرفته است. تست CR به صورت ترکیب حالت های مختلف رانندگی است، گرچه بخش اعظمی از آن شامل حرکت با سرعت ۶۵ مایل (۱۰۵ کیلومتر در بزرگراه ها است). در کشورهای دارای حداکثر سرعت مجاز ۴۵ مایل می توان به برد بیشتری نیز دست پیدا کرد.

در این تست ها از سیستم های سرمایشی و گرمایشی استفاده نمی شود. همچنین شتاب گیری های ناگهانی و راه اندازی سیستم HVAC نیز می تواند به کم شدن برد نهایی خودرو کمک کند.

در هر صورت بولت تنها به دلیل برد خوبش تبدیل به یک گزینه خوب نشده است و کابین کم سر وصدا نیز در آن موثر است. گرچه حس و حال پدال ترمز، مدت زمان طولانی شارژ، صندلی های نه چندان راحت و سواری نه چندان برجسته از نقطه ضعف های آن است.

با بهایی معادل ۳۷.۴۹۵ دلار در مقابل تسلا مدل S 74D قرار می گیرد که قیمتی در حدود ۷۵.۷۰۰ دلار دارد.

هر دو خودرو دارای بخشودگی مالیاتی معادل ۷.۵۰۰ دلار هستند. بولت مدل پریمیر ۴۳.۱۵۵ دلار قیمت دارد که کامل ترین نسخه این خودرو است و این رقم برای خرید تسلا فول به ۸۵.۶۷۰ دلار می رسد.

گرچه رقیب اصلی بولت را باید مدل ۳ این شرکت دانست و حالا باید منتظر ماند و دید که بولت می تواند در برابر تسلا مدل ۳ مقاومت کند یا خیر؟

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato