حذف قبض کاغذی تلفن ثابت و یک ماهه شدن صورتحساب ها

حذف قبض کاغذی تلفن ثابت و یک ماهه شدن صورتحساب ها

همواره یکی از انتقادات فعالان حامی محیط زیست، استفاده بیش از حد و غیر لزومی کاغذ در سطح ادارات کشوری بوده که به خصوص در مورد قبض های صادره برای خدماتی مانند آب و برق و تلفن از شدت بیشتری برخوردار است.

شرکت مخابرات ایران نیز با توجه به این موضوع و همچنین تسهیل امور برای شهروندان، پس از اجرای آزمایشی طرح حذف قبض کاغذی در بعضی از مناطق کشور، حالا این طرح را به صورت عمومی به اجرا در می آورد.

در همین راستا داوود زارعیان معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با اعلام خبر حذف قبوض کاغذی و همچنین یک ماهه شدن صورتحساب ها، از وجود مشوق هایی برای کسانی که قبض خود را بدون صورتحساب و به صورت مستقیم پرداخت می کنند خبر داد و گفت:

اعلام صورتحساب قبض یک ماهه یکی از اقدامات است و از ماه مرداد صورتحساب یک ماهه خواهیم داشت. حذف قبوض کاغذی در یک فرآیند هشت ماهه در کشور نیز از اقدامات دیگر است. افزایش کانال های ارسال و دریافت صورت حساب از اکنون شروع شده و بدین ترتیب، تا آخر سال قبض کاغذی حذف می شود.

کسانی که در بانک حساب دارند می توانند با بانک قرارداد بسته تا بدون دریافت صورتحساب قبض، بانکشان آن را به صورت مستقیم پرداخت کند. برای این کار مشوق هایی نیز از طرف مخابرات و بانک برای مشتریان در نظر گرفته شده تا انگیزه یافته و دیگر نیازمند قبض تلفن نباشند.

با دیجیتال سازی، رفت و آمد مردم حذف شده و همه سرویس های مخابرات تا پایان سال به صورت عملیاتی دیجیتالی می شوند. همچنین ما به دنبال این هستیم هر آنچه مشتری را معطل می‌کند، حذف کنیم و ساده سازی بنیادین به صورت اساسی و حذف پرونده های کاغذی از برنامه های ماست، زیرا این پرونده ها جای زیادی را اشغال می کنند در صورتی که مراجعه به آنها بسیار کم است.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato