شرکت HTC از کاهش قابل توجه درآمدش در ماه گذشته میلادی خبر می دهد

شرکت HTC از کاهش قابل توجه درآمدش در ماه گذشته میلادی خبر می دهد

شرکت اچ تی سی (HTC) که یکی از تولید کنندگان باسابقه و خوشنام دنیای موبایل به شمار می رود، به خاطر قوانین خاص تایوان باید گزارش درآمدهایش را به صورت ماهیانه اعلام کند، به همین دلیل به راحتی می توان از وضعیت فروش محصولات آنها سر در آورد، یا عملکرد پرچمداران سال های مختلف آنها را با یکدیگر مقایسه کرد.

با پایان یافتن ماه جولای، دومین ماه عرضه موبایل پرچمدار U11 به بازار هم تمام شد و این کمپانی اعلام کرد در ماه گذشته میلادی، به درآمد ۶.۲ میلیارد دلار جدید تایوان (معادل ۲۰۵.۳ میلیون دلار آمریکا) دست یافته، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۲ درصدی را نشان می دهد.

همان طور که قبلاً اعلام شد، HTC U11 در ماه نخست عرضه به بازار با استقبال خوبی مواجه شد و در مقایسه با پرچمدار سال گذشته آنها یعنی HTC 10 افزایش ۲ درصدی درآمد را به همراه داشت، اما میزان درآمد این کمپانی در ماه دوم فروش U11 کاهش ۱۰ درصدی را نشان می دهد، که به مراتب بیشتر از کاهش ۶ درصدی در دومین ماه پس از عرضه HTC 10 محسوب می شود.

حال این سؤال به وجود می آید که چه عاملی باعث کاهش درآمد این کمپانی شده اند. اگرچه U11 تاکنون فروش بسیار بهتری را نسبت به HTC 10 و One M9 تجربه کرده، اما شاید انتظار برای محصولات جدید اپل و سامسونگ باعث کاهش استقبال از این پرچمدار شایسته شده؛ البته کاهش عرضه موبایل های میان رده و ارزان قیمت سری دیزایر (Desire)، یا فروش کمتر از انتظار محصولات خانواده وایو (Vive) را هم نباید نادیده گرفت.

گفتنیست گزارش سه ماهه دوم این شرکت در سال مالی ۲۰۱۷ می تواند تمام این نکات مبهم را روشن سازد.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato