اپلیکیشن های ارسال بسته و پیک موتوری باید از شرکت پست مجوز بگیرند

اپلیکیشن های ارسال بسته و پیک موتوری باید از شرکت پست مجوز بگیرند

مدیر عامل شرکت ملی پست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد طبق مقررات، فعالان پستی در بخش خصوصی باید ظرف یک سال یا با یکی از اپراتورهای جدید پستی کار کنند یا به صورت مستقیم از شرکت پست مجوز بگیرند.

حسین مهری افزود از آنجا که هنوز اپراتورهای جدید پستی وارد عرصه نشده اند، بنابراین مقررات فوق هم فعلاً اجرا نخواهند شد، اما در نهایت، فعالان بخش خصوصی و شرکت های اینترنتی ارسال بسته و پیک های موتوری هم باید زیر چتر اپراتورهای دارای مجوز قرار گیرند.

وی در ارتباط با استفاده از پهپاد برای جابجایی کالا گفت تفاهم نامه پژوهشگاه فضایی با شرکت ملی پست، پنج بند دارد که یکی از آنها ساخت پهپاد پستی است. پهپادی که توسط این پژوهشگاه ساخته شده، می تواند کالاهایی با وزن حداکثر ۵ کیلوگرم را جابجا کند.

البته طبق اظهارات مهری به دلیل محدودیت های ویژه تهران، هنوز مجوز پرواز این پهپادها در پایتخت صادر نشده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به توافق این شرکت و اتحادیه پست جهانی، اعلام کرد با پیاده سازی نرم افزار IFS ارتباط پست ایران با ۱۷۰ کشور برقرار خواهد شد و محدودیت های صدور کارت های اعتباری بین المللی هم رفع می گردد..

به گفته آقای مهری، ایران در آخرین ارزیابی اتحادیه جهانی پست در بین ۱۷۰ کشور، در رتبه ۵۰ قرار دارد که رتبه مناسبی محسوب می شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato