اینتل نام رمز نهمین نسل پردازنده هایش را فاش ساخت؛ اطلاعات بیشتر در هفته آینده

اینتل نام رمز نهمین نسل پردازنده هایش را فاش ساخت؛ اطلاعات بیشتر در هفته آینده

اینتل بارها نشان داده در جنگ پردازنده ها با AMD اهل مدارا نیست و در همین راستا، امروز اعلام کرد پلتفرم بعدی پردازنده های سری Core را به نام «آیس لیک» (Ice Lake) در دست توسعه دارد. این پردازنده ها با معماری کوچک تر و بهینه تر نسبت به نسل های کنونی تولید می شوند.

همان طور که می دانید، اینتل دوشنبه هفته آینده از پردازنده های نسل هشتم موسوم به «کافی لیک» رونمایی خواهد کرد که از قرار معلوم، بین ۱۵ تا ۳۰ درصد بهتر و بهینه تر از نمونه های موجود عمل می کنند.

نسل هشتم پردازنده های اینتل برای نخستین بار فناوری ۱۰ نانومتری را به این حوزه معرفی می کند که با مصرف انرژی و تولید گرمای کمتر، توان بیشتری را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

اینتل در سایت رسمی اش می نویسد:

خانواده پردازنده های «آیس لیک» جایگزین نسل هشتم خانواده Core می شوند و از تکنولوژی فرایند ۱۰ نانومتری پلاس بهره می گیرند.

البته اینتل توضیحی در مورد بخش «پلاس» این فناوری ارائه نکرد، اما احتمالاً شش روز دیگر در رویداد خبری رسمی، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست می آید.

گفتنیست اینتل به تازگی قدرتمندترین پردازنده دسکتاپ حال حاضر دنیا یعنی Core i9-7980XE را معرفی کرده که طی هفته های آتی با قیمت ۲۰۰۰ دلار وارد بازار می شود. با این حال، AMD هم بیکار ننشسته و با معرفی پردازنده ۱۶ هسته ای Threadripper 1950X با قیمت ۱۰۰۰ دلار، کار را برای رقیب دیرینه اش سخت کرده است.

حال با بالا گرفتن رقابت در حوزه ۱۴ نانومتری، اینتل قدم به عرصه ۱۰ نانومتری می گذارد و امیدوار است بدین ترتیب، باز هم بتواند فاصله اش با AMD را افزایش دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato