گوگل رسماً نسخه بعدی اندروید را روز دوشنبه معرفی می‌کند

گوگل رسماً نسخه بعدی اندروید را روز دوشنبه معرفی می‌کند

گوگل به شکل رسمی اعلام کرده است که نسخه جدید اندروید که فعلا با نام اختصار «O» آن را می‌شناسیم، در روز دوشنبه و درجریان خورشیدگرفتگی رونمایی خواهد شد. گوگل طی برگزاری مراسمی در نیویورک (که می‌شود آن را به شکل زنده تماشا کرد) نام نهایی اندروید O را عنوان کرده و سپس قابلیت‌های آن را برای توسعه دهندگان و علاقه‌مندان به دنیای اندروید تشریح خواهد کرد.

گوگل در سایت اندروید از معرفی اندروید در زمان خورشیدگرفتگی خبر می‌دهد و از عبارت «تاچ‌دان» برای آن استفاده می‌کند. همین موضوع سبب شده تا تصور شود که عرضه اندروید O برای دستگاه‌هایی که قابلیت پشتیبانی از آن را دارند (مانند پیکسل‌ها) در همان روز دوشنبه آغاز شود. مراسم معرفی نسخه هشتم از اندروید، در روز دوشنبه و ساعت ۲۳:۱۰ به وقت تهران خواهد بود.

اما نکته‌ای دیگر که آن هم جالب توجه است، به نام نسخه هشتم اندروید مربوط می‌شود. در این مورد حدس‌های زیادی زده شده و می‌شود. اما به تازگی گوگل یک پست در شبکه اجتماعی گوگل پلاس در همین رابطه منتشر کرده که دارای یک ویدیو بوده است. به نام فایل ویدیو توجه کنید:‌‌ «GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4». این پست پس از مدت کوتاهی حذف شد.

چنین اتفاقی، باعث شده تا عده‌ای تصور کنند که گوگل می‌خواهد واقعاً نام نسخه بعدی اندروید را «Oreo» بگذارد. جالب است بدانید که دو ساعت بعد، گوگل پست بعدی را جایگزین پست حذف شده می‌کند که در آن، نام کلیپ ویدیویی ضمیمه شده این است:‌ «Octopus Teaser.mp4».

تا کنون حدس‌های زیادی در مورد نام نسخه هشتم اندروید زده شده و بیشترین احتمالات، مربوط به Oreo، Octopus یا حتی Orangina هستند و به هرحال انتظار برای معرفی این نسخه در روز دوشنبه به پایان می‌رسد و انتظار چند ماهه برای دریافت آن در موبایل‌های اندرویدی آغاز خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato