ترس فراگیر؛ نتیجه تحقیق اینتل در مورد تکنولوژی رانندگی خودکار

شاید کمی تخیلی به نظر برسد، اما سرانجام روزی اتومبیل های بدون راننده به یک جریان اصلی تبدیل شده و در خیابان ها و جاده ها تردد خواهند کرد.

این دسته از وسایل نقلیه با تکیه بر دوربین ها، سنسورها، رادارها و همچنین هوش مصنوعی پیشرفته قادر خواهند بود بدون نیاز به هدایت راننده، حرکت کرده و سرنشینان خود را به مقصد برسانند.

تا زمان فراگیر شدن تکنولوژی خودران، مسلما افرادی خواهند بود که نسبت به امنیت و کارایی آن به دیده شک و تردید نگریسته و از سوار شدن به اتومبیل های بدون راننده امتناع کنند.

طبق تحقیقات انجام شده، تعداد این افراد بسیار زیاد است و طیف وسیعی از جمعیت حاضر بر روی کره ی خاکی را شامل می شود.

به تازگی کمپانی معروف اینتل با انجام یک آزمایش به سراغ گروهی ده نفره از کسانی که از اتومبیل های بدون راننده واهمه دارند، رفته و با مهیا کردن شرایط تست، امکان تجربه ی رانندگی خودکار را برای آنها فراهم کرده است.

پس از پایان تست ها، افراد حاضر همگی اذعان کردند که بعد از این تجربه برداشتشان نسبت به اتومبیل های خودران کاملا عوض شده و دیگر نگرانی یا ترسی درباره فناوری خودران ندارند.

جالب اینکه اعضای این گروه به نکات بسیار جالبی اشاره کردند که تاکنون مورد توجه توسعه دهندگان قرار نگرفته بود.

برای مثال آنها نظر مثبتی درباره چرخش خودکار فرمان اتومبیل نداشتند و خواستار حذف آن در اتومبیل های خودران شدند.

آنها همچنین گفتند که بعد از حصول اطمینان نسبت به عملکرد سیستم های مختلف خودرو، اطلاعات مختلف نمایش داده شده مورد نیاز نبوده و گاه باعث اذیت می شود.

ایجاد روشی برای کنترل خودرو از طریق فرمان های صوتی یکی دیگر از مواردی بود که اعضای شرکت کننده در این تحقیق خواستار آن بودند.

پر واضح است که نمونه آماری به کار برده شده در این تحقیق بسیار کوچک بوده و مقامات اینتل نیز نسبت به این مساله آگاه هستند. به همین جهت این کمپانی قصد دارد در آینده در مقیاس های بزرگ تر تحقیقات مشابهی را به منظور تطابق هر چه بیشتر اتومبیل های خودران با سلایق و نیازهای مردم انجام دهد.

ناگفته پیداست که تمامی این فناوری ها برای رفع بهتر نیازهای مردم توسعه می یابند و چنانچه محصول نهایی با استقبال خوب مشتریان مواجه نشوند، راه به جایی نخواهد برد.

مطالب مرتبط

لذت زندگی در یک خانه متحرک: با کاروان لوکس اسکانیا آشنا شوید

یک شرکت هلندی اخیرا با آگهی کردن کاروانی منحصر بفرد توجه نشریات و رسانه‌های خودرویی را به خود جلب کرده است. این کاروان بر مبنای کامیون اسکانیا R480 ساخته شده و کلیه امکانات و لوازم مورد نیاز را نه برای زندگی معمولی، بلکه برای یک زندگی به اصطلاح لاکچری را در خود دارد!قسمت کابین این... ادامه مطلب

آشنایی با قوانین جدید تست تصادف یوروانکپ 2020

برخلاف برخی کشورها که هر خودرویی با هر سطحی از ایمنی می‌تواند سر از خیابان‌ها و جاده‌ها در بیاورد، در کشورهای پیشرفته لازمه حضور مدل‌های جدید در مسیرهای عمومی پاس کردن استانداردهای موجود و دارا بودن سطحی معین از ایمنی است.وظیفه تعیین میزان ایمنی خودروها در این کشورها را چند مرجع بر عهده دارند. انکپ... ادامه مطلب

چرا موتورهای 10 سیلندر کنار گذاشته شدند و جایگزینی برای آن ها پیدا نشد

در اوایل دهه 90 میلادی، زمانی که ایلان ماسک و انقلاب برقی او در صنعت خودروسازی به نظرها خطور نمی‌کرد موتورهای 10 سیلندر اوج فن‌آوری در ساخت قوای محرکه مورد نیاز خودروها بودند.این موتورها به دلیل استفاده گسترده در مسابقات فرمول یک از سال 1989 میلادی تا 2006 میلادی راه خود را به محصولات شهری... ادامه مطلب

مرسدس بنز نسبت به آینده سوخت‌ بازیافتی و سنتتیک بدبین است

برخی از خودروسازان بزرگی مثل مکلارن، فولکس واگن و آئودی معتقد هستند سوخت‌ بازیافتی (ترجمه غیر مستقیم از لغت سنتتیک) در آینده می‌تواند جایگزین سوخت‌های فسیلی شده و مرحله گذر از موتورهای درون‌سوز به پیشرانه‌های تمام الکتریکی را تسهیل کند. از بین شرکت‌های یاد شده، آئودی با جدیت بیشتری در این حوزه مشغول تحقیق بوده... ادامه مطلب

جنرال موتورز با اولتراکروز به جنگ اتوپایلوت تسلا می رود

یکی از ویژگی‌های محصولات تسلا که آنها را از دیگر خودروها متمایز می‌کند، سیستم اتوپایلوت است. حتما می‌دانید این سیستم با تکیه بر سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرفته، می‌تواند در برخی شرایط معین هدایت خودرو را بر عهده بگیرد.اما به غیر از اتوپایلوت، سیستم دیگری به نام سوپر کروز وجود دارد که قابلیت‌های آن اخیرا بسیار... ادامه مطلب

معرفی باتری یک میلیون مایلی جنرال موتورز؛ تیر خلاص برای خودروهای بنزینی

عمر و میزان شارژدهی باتری فاکتورهایی هستند که در رابطه با لوازم الکترونیکی مورد توجه قرار می‌گیرند. با توجه به گسترش استفاده از پیشرانه‌های تمام الکتریکی در وسایل نقلیه، این دو فاکتور وارد حوزه خودرو نیز شده و خریداران مدل‌های برقی بسیار به آن اهمیت می‌دهند.این امر اصلا هم بی‌دلیل نیست، زیرا از یک سو... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟