سونی سفارش پنل های اولد تلویزیون به ال جی را دو برابر بیشتر می کند

سونی سفارش پنل های اولد تلویزیون به ال جی را دو برابر بیشتر می کند

منابع خبری شرق آسیا می گویند سونی از سال ۲۰۱۹ سفارش پنل های تلویزیونی OLED از ال جی را تا دو برابر افزایش می دهد. این تصمیم به خاطر رشد قابل توجه فروش تلویزیون های اولد کمپانی ژاپنی و افزایش تقاضا اتخاذ شده است.

سونی از سال ۲۰۱۹ قصد دارد سالانه ۶۰۰ هزار پنل OLED را از کارخانه «ال جی دیسپلی» (LG Display) واقع در شهر گوانگژوی چین تحویل بگیرد تا تولید تلویزیون های اولد خودش را افزایش دهد.

اوایل ماه جاری میلادی، گزارش شد که ال جی می خواهد ۱.۸ تریلیون وون (حدود ۱.۶۷ میلیارد دلار) در خط تولید ۸.۵G پنل های اولد در کارخانه گوانگژو سرمایه گذاری کند. راه اندازی این بخش می تواند توان تولید پنل های OLED ال جی را به دو برابر برساند.

تا پایان سال جاری، انتظار می رود که ال جی بتواند تولید ماهانه پنل های OLED خودش را به ۶۰ هزار قطعه برساند و با آغاز به کار واحد جدید، این ظرفیت به ۱۲۰ هزار قطعه در ماه خواهد رسید.

شاید این افزایش تولید به کاهش قیمت تلویزیون های اولد و افزایش عرضه جهانی این فناوری منجر شود.

گفتنیست احداث خط تولید جدید ال جی دیسپلی در گوانگژو، بخشی از اهداف کلی آنها برای سرمایه گذاری ۸.۸ میلیارد دلاری در این صنعت و تولید انبوه پنل های اولد به شمار می رود.

آنها علاوه بر کارخانه گوانگژو، خط تولید ۱۰.۵G را هم در پاژوی کره جنوبی در دست ساخت دارند و احداث یک واحد تولیدی ۶G برای پنل های اولد انعطاف پذیر را هم در این شهر برنامه ریزی کرده اند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato