کمپانی AMD پردازنده جدید رایزن 1900X از سری Threadripper را رونمایی کرد

کمپانی AMD پردازنده جدید رایزن 1900X از سری Threadripper را رونمایی کرد

پس از چند سال دوباره رقابت برای گنجاندن هسته های بیشتر درون پردازنده ها میان اینتل و AMD بالا گرفته است. در همین راستا کمپانی AMD به تازگی پردازنده دیگری از سری Threadripper را با نام رایزن ۱۹۰۰X و هشت هسته پردازشی معرفی نمود.

این پردازنده جدید ۵۴۹ دلار قیمت گذاری شده. لازم به یادآوری است که برادران بزرگتر ۱۲ و ۱۶ هسته ای این پردازنده به ترتیب ۷۹۹ و ۹۹۹ دلار قیمت دارند. کلاک هسته های چیپست ۱۹۰۰X بین ۳.۸ تا ۴ گیگاهرتز اعلام شده و شکی نیست که تمام امکانات برای انجام هرگونه اورکلاک در دسترس علاقه مندان خواهد بود.

بد نیست بدانید که AMD چندی پیش یک پردازنده هشت هسته ای دیگر، یعنی ۱۸۰۰X را نیز به سبد محصولات خود افزوده بود. پردازنده مذکور گرچه ۵۰ دلار از مدل ۱۹۰۰X ارزان تر است، اما قابلیت های محصول جدید به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیستند.

از جمله این قابلیت ها می توان به بهره مندی از چهار کانال رم DDR4 (در عوض دو کانال در مدل ۱۸۰۰X) اشاره کرد. ضمن این که این چیپ ۶۴ مسیر اختصاصی را برای اتصال درگاه PCIe درون خود جای داده است. همین مسئله سبب می شود تا ۱۹۰۰X به گزینه ای ایدال برای انجام انتقال دیتاهای حجیم یا استفاده همزمان از چندین و چند پردازشگر گرافیکی تبدیل شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato