گشودگی دهانه لنز V30 با آنچه ال جی گفته بود تفاوت دارد [به روزرسانی شد]

گشودگی دهانه لنز V30 با آنچه ال جی گفته بود تفاوت دارد [به روزرسانی شد]

ال جی هفته گذشته از آخرین پرچمدار خود تحت عنوان «V30» در نمایشگاه بین المللی IFA رونمایی کرد که در روزهای قبل از معرفی و حتی طی مراسم، تأکید بسیاری روی توانمندی های دوربین آن و به خصوص گشودگی دیافراگم (Aperture) لنز V30 شده بود.

ال جی رقم f/1.6 را به عنوان گشودگی دیافراگم دوربین V30 اعلام کرده بود

در واقع V30 نخستین دوربین موبایل دنیا با گشودگی دهانه لنز f/1.6 را در اختیار دارد که نسبت به سایر نمونه های بازار با f/1.7 و بالاتر (هرچه عدد کوچکتر باشد، گشودگی دیافراگم بیشتر است) امکان دریافت نور بیشتری را فراهم کرده و عکاسی در محیط های کم نور را راحت تر و با کیفیت تر می کند.

اما افرادی که موفق به تست نسخه های پیش تولید موبایل مورد بحث شده اند، گزارش می دهند که عکس های V30 در قسمت مشخصات اپلیکیشن های گالری و Google Photos، گشودگی دیافراگم f/1.7 را نشان می دهند که با رقم اعلام شده از سوی ال جی مغایر است.

البته باید در نظر داشت که دستگاه های موجود، نسخه های نهایی و تولید انبوه V30 نبوده و احتمالاً مسائل موجود مورد اصلاح قرار می گیرند. همچنین بد نیست بدانید که عکس های تلفن مذکور در اپلیکیشن دسکتاپ Google Photos عدد f/1.69 را نشان می دهند که قابل تأمل است.

گفتنی است تفاوت میان مشخصات اعلام شده از سوی کمپانی و موارد موجود در نرم افزارها، به احتمال زیاد ناشی از عدم هماهنگی سخت افزار و نرم افزار بوده و شرکت سازنده در زمان عرضه محصول خود به بازار این مشکل را برطرف خواهد کرد.

 

به روز رسانی:

به گفته یکی از سخنگویان ال جی، اختلاف میان عدد موجود در مشخصات تصاویر با آنچه که کمپانی اعلام کرده، به دلیل وجود باگ های نرم افزاری و عدم هماهنگی با سخت افزار (همان طور که در متن اصلی خبر نیز آمده) در بعضی از دستگاه های موجود رخ داده و سایر نمونه های پیش تولید مشکل مورد بحث را ندارند؛ از همین رو می توان گفت دوربین V30 از گشودگی دیافراگم f/1.6 بهره برده و مسئله موجود پیش از عرضه نهایی به بازار رفع خواهد شد. در ادامه تصویری از مشخصات عکس یکی از نمونه های بدون ایراد را مشاهده می کنید:

 

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato