هوآوی چیپست کایرین 970 را عامل برتری خود در مقابل اپل و سامسونگ می داند

هوآوی چیپست کایرین 970 را عامل برتری خود در مقابل اپل و سامسونگ می داند

هوآوی، سومین تولیدکننده بزرگ موبایل های هوشمند در جهان به تازگی از جزییات مربوط به چیپست جدید خود برای موبایل های هوشمند رونمایی کرده و می گوید این چیپست، به موبایل مورد انتظار Mate 10 کمک می کند تا عملکردی فراتر از دیوایس های اپل یا سامسونگ از خود به جای بگذارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جدیدترین چیپست خانگی هوآوی، کایرین ۹۷۰ نام خواهد داشت و گرچه تا پیش از ششم اکتبر و عرضه Mate 10 و Mate 10 Pro در هیچ دستگاهی جای نخواهد گرفت، اما به زعم هوآوی می تواند برتری کاملی نسبت به اپل و سایر همتایان داشته باشد.

هوآوی در جریان مصاحبه ای در هفته IFA برلین گفته است: «در قیاس با سامسونگ و اپل، ما برتری داریم. کاربران به دنبال پرفورمنس بسیار سریع تر، عمر باتری طولانی تر و طراحی جمع و جورتر هستند.»

اگرچه کمپانی چینی به صورت خاص به محصولی مشخص اشاره نکرده، اما مشخصاً آیفون ۸ اپل و گلکسی نوت ۸ سامسونگ را هدف قرار داده است. ضمناً یکی از تحسین برانگیزترین ادعاهای هوآوی، افزایش ۵۰ درصدی عمر باتری به لطف چیپست کایرین ۹۷۰ است.

هوآوی قطعه تازه خود را «نخستین واحد پردازشی عصبی» برای موبایل های هوشمند می خواند که با جمع آوری پردازش کلاسیک، گرافیک، تصویر و قدرت پردازشی سیگنال دیجیتال (که معمولاً نیازمند چیپ های جداگانه هستند) در یک چیپست، به فضای بیشتری دسترسی داشته و تعاملات میان قابلیت های مختلف درون موبایل را کاهش می دهد.

اگرچه چیپست تازه هوآوی ممکن است دیوایس معرفی نشده هوآوری را از تمام موبایل های هوشمند اندرویدی بازار متمایز کند، اما هنوز باید دید Mate 10 این شرکت همراه با کایرین ۹۷۰ چه عملکردی در برابر چیپست A11 اپل از خود به جای می گذارد. در مجموع، احتمالاً هوآوی می خواهد پیش از برگزاری مراسم اپل و معطوف شدن تمام توجه ها به آیفون جدید، چند خبر خوش را با مشتریان خود به اشتراک بگذارد و آتش رقابت را شعله ور کند.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato