«پگی ویتسون» فضانورد آمریکایی پس از 288 روز به زمین بازگشت

«پگی ویتسون» فضانورد آمریکایی پس از 288 روز به زمین بازگشت

خانم «پگی ویتسون» فضانورد آمریکایی که ۲۷ آبان ماه سال گذشته از بایکانور قزاقستان به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شده بود، امروز به همراه جک فیشر و فیودور یورچیخین (فضانورد روس) به زمین بازگشت.

خانم ویتسون در مأموریت خود رکورد بیشترین زمان سپری شده در فضا توسط یک آمریکایی را با مجموع ۶۶۵ روز شکست که البته رکورد جهانی این مورد، در اختیار «گنالی پادالکا» از روسیه بوده که در مجموع ۸۷۹ روز را در فضا سپری کرده است.

ویتسون در مجموع ۶۰ ساعت در فضا پیاده روی کرده است

وی همچنین ۲۸۸ روز را در ایستگاه فضایی بین المللی گذرانده که بیشترین زمان مداوم برای یک فضانورد زن بوده (اسکات کلی با ۳۴۰ روز رکورد بیشترین زمان را در اختیار دارد) و با تجربه ترین فضانورد دنیا در زمینه پیاده روی های فضایی -با ۶۰ ساعت پیاده روی- به حساب می آید.

ویتسون علاوه بر موارد فوق، مسن ترین زن فضانورد دنیا (با ۵۷ سال سن) و نخستین فرمانده زن ایستگاه فضایی بین المللی بوده که در مجموع افتخارات ارزشمندی محسوب می شوند.

گفتنی است پگی ویتسون نخستین فضانوردی بود که از طریق تماس ویدیویی ۴K به صورت زنده از ایستگاه فضایی بین المللی با زمین ارتباط برقرار کرد. وی ابراز امیدواری کرده در آینده باز هم فرصت سفر به فضا و ارتقای رکوردهای خود (به خصوص مجموع روزهای سپری شده در فضا) را بدست بیاورد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato