اعلام شرایط وام خرید خودرو برای بازنشستگان؛ 1000 خودرو برای میلیون ها متقاضی

اعلام شرایط وام خرید خودرو برای بازنشستگان؛ 1000 خودرو برای میلیون ها متقاضی

صندوق بازنشستگی کشوری امروز از آغاز به کار سامانه ثبت نام اولیه خرید خودروی اقساطی برای بازنشستگان کشوری خبر داد. بازنشستگان می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس cspf.ir اقدام به ثبت نام کنند.

البته لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام محدود بوده و سایت تنها تا پایان ساعت اداری روز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ باز است.

فعلا خودروهایی که برای فروش در این طرح در نظر گرفته شده اند از محصولات ایران خودرو بوده و شامل مدل های پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵ هستند.

همچنین اعلام شده است که در صورتی که از این طرح استقبال شود مراحل بعدی آن نیز اجرا خواهند شد. اما در خصوص شرایط فروشی که در این سامانه برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است باید گفت که تسهیلاتی به اندازه ۵۰ درصد بهای خودروها تا سقف ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می شود.

این پرداخت به صورت ۳۶ ماهه و ۴۸ ماهه قابل انتخاب و تعیین است. نرخ تسهیلات برای بازپرداخت ۳۶ ماهه سالانه ۱۰ درصد است که به صورت ۶ فقره چک باید آن را پرداخت کرد.

برای کسانی که تسهیلات را به صورت ۴۸ ماهه دریافت می کنند نیز سالانه ۱۲ درصد و طی ۸ فقره چک باید پرداخت کرد.

با توجه به تعداد میلیونی اعضای صندوق بازنشستگان کشوری می توان حدس زد که تقاضا برای دریافت این وام بیش از ظرفیت ۱۰۰۰ دستگاهی در نظر گرفته شده است.

از این رو این سامانه بر اساس برنده شدن در قرعه کشی عمل می کند و به این ترتیب هر کسی که بازنشسته کشوری باشد در صورتی که در قرعه کشی برنده شود خواهد توانست نسبت به خرید خودرو اقدام کند.

ذکر این نکته نیز مهم است که به هر بازنشسته که در قرعه کشی برنده شود تنها یک دستگاه خودرو واگذار می شود.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato