تعمیر گلکسی نوت 8 کار چندان ساده‌ای نیست

تیم «iFixit» امروز به سراغ گلکسی نوت ۸ سامسونگ رفته و این موبایل را کالبدشکافی کرده است که از روند تعمیر‌پذیری تقریباً دشوار این موبایل خبر می‌دهد. هرچند که به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها موبایلی بتواند رکورد «۱ از ۱۰» اسنشال فون را بزند.

خبر بد اینجاست که برای هر نوع تعمیر، باید یک پنل شیشه‌ای را از روی موبایل جدا کنید. بخش پشتی بدنه گلکسی نوت ۸ از شیشه ساخته شده و برای باز کردن آن احتیاط زیادی لازم است و به ابزارهای داغ کننده بدنه نیاز خواهید داشت، به این دلیل که سازنده، پنل شیشه‌ای را با مقدار زیادی چسب به شاسی چسبانده است.

مشکل دیگر اینجاست که برای تعویض نمایشگر، باید دو پنل شیشه‌ای را از جای خود جدا کنید: خود نمایشگر و قاب شیشه‌ای پشتی که در زمان باز کردن هر کدام، احتمال آسیب‌زدن به آنها زیاد است.

iFixit خبر می‌دهد که پس از باز کردن قاب شیشه‌ای و برداشتن چند قطعه مثل صفحه شارژ بی‌سیم، به باتری دسترسی پیدا می‌کنید و قادر هستید آن را عوض کنید، اما آن هم با حجم زیادی چسب در جای خود محکم شده و باز کردن کار ساده‌ای نیست.

با این حال خبر خوب اینجاست که پس از باز کردن پنل پشتی، سایر اجزا و قطعات گلکسی نوت ۸ به سادگی تعویض می‌شوند و حالتی ماژولار دارند. این در حالیست که در قطعات نیز از پیچ‌های استاندارد استفاده شده که کار باز کردن آنها را ساده‌تر می‌کند.

با همه این تفاسیر، تیم iFixit تصمیم گرفته است تا امتیاز «۴ از ۱۰» را به تعمیرپذیری گلکسی نوت ۸ بدهد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟