آیا گوگل به دنبال خرید HTC است؟

آیا گوگل به دنبال خرید HTC است؟

آیا گوگل به دنبال خرید HTC است؟

اخیرا گزارشاتی مبنی بر احتمال خرید شرکت HTC توسط گوگل منتشر شده که می تواند به معنی پایان کار نخستین تولید کننده موبایل اندرویدی یعنی HTC باشد.

روز گذشته وبسایت معتبر تایوانی «Commercial Times» گزارشی در همین رابطه منتشر کرد که شامل توضیحاتی درباره تلاش گوگل برای تولید انبوه سخت افزارهای مورد نیاز برای تولید موبایل و یکپارچه سازی نرم افزار و سخت افزار به روشی مشابه اپل است.

HTC در چند سال اخیر با کاهش فروش موبایل هایش مواجه شده است

گفتنی است که این دوشرکت قبلا قرارداد تولید موبایل های پیکسل را امضا کرده بودند که به فروش بالایی هم دست یافت، بنابرین ممکن است گوگل به دنبال ادامه این روند باشد. از طرف دیگر HTC زیرساخت های لازم برای تولید گجت های پیشرفته را دارد اما توان رقابت با غول هایی مثل سامسونگ را از دست داده است، بنابرین تصاحب این شرکت امکان تولید دائمی موبایل و رقابت با اپل و سامسونگ را برای گوگل فراهم می کند.

در این گزارش به بخش هایی که شرکت ساکن مانتن ویو قصد خرید آنها را دارد اشاره نشده اما ممکن است به دنبال خرید بخش مربوط به ساخت هدست های واقعیت مجازی VIve باشد، که برخلاف بخش نه چندان موفق موبایل با استقبال بسیار خوبی از طرف خریداران مواجه شد.

این خبر فعلا در حد یک شایعه است و هنوز هیچ یک از مقامات رسمی این دو شرکت در این باره اظهار نظر رسمی نکرده اند.

 

برای تست

دوشنبه

برای تست دو

تست تست تست

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل