اسنشال فون آنقدر مقاوم نیست که از کاور بی نیاز باشد [تماشا کنید]

اسنشال فون آنقدر مقاوم نیست که از کاور بی نیاز باشد [تماشا کنید]

یکی از مواردی که «اندی رابین» هنگام معرفی موبایل «اسنشال فون» مورد تأکید قرار داد، بدنه بسیار مقاوم تلفن مورد بحث بود که از تیتانیوم، سرامیک و شیشه (گوریلا گلس ۵) ساخته شده است.

جالب اینجاست که کمپانی سازنده ادعا کرده شاسی تیتانیومی اسنشال فون در کاربری روزمره به هیچ عنوان دچار خم شدگی، فرورفتگی یا خش افتادگی نشده و در مقابل افتادن روی سطوحی مانند بتن کاملاً مقاوم خواهد بود؛ به همین دلیل هم در وبسایت شرکت، خبری از فروش کاور برای تلفن مورد بحث نیست.

شاسی تیتانیومی اسنشال فون

حال وبسایت «Cnet» ادعای کمپانی اسنشال را مورد آزمایش قرار داده و با انجام چند تست از جمله انداختن تلفن روی زمین، مقاومت بدنه اسنشال فون را مورد بررسی قرار داده است.

پنل سرامیکی و شیشه نمایشگر اسنشال فون از مقاومت بالایی برخورداند

نتیجه تست ها نشان داد که پنل پشتی سرامیکی و شیشه نمایشگر تلفن مورد بحث در مقابل برخورد با زمین از ارتفاع های ۱ و ۱.۸ متری کاملاً مقاوم بوده اما بر خلاف ادعای کمپانی، شاسی فلزی دستگاه دچار خراشیدگی شده و علاوه بر آن، حاشیه باریک و پلاستیکی نمایشگر نیز آسیب دیده است.

وبسایت مورد اشاره در ادامه برای آزمایش مقاومت اسنشال فون در مقابل ضربات پیاپی، این تلفن را از پله به پایین انداخته که موجب شکسته شدن شیشه و LCD و همچنین افزایش ضربات وارده به شاسی تیتانیومی شده، اما پنل سرامیکی همچنان در مقابل ضربات مقاومت کرده است.

مجموع تست های Cnet (که شامل استفاده از اسنشال فون به عنوان چکش نیز می شود) نشان داد که در حالت عادی، شیشه و سرامیک به کار رفته در موبایل مورد بحث مقاومت بسیار خوبی دارند اما برای جلوگیری از آسیب دیدگی نوار پلاستیکی و شاسی تیتانیومی، کمپانی اسنشال بهتر است به فکر کاورهای محافظ متنوعی برای محصول خود باشد. در ادامه ویدیوی مربوطه را مشاهده می فرمایید:

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato