اپل و آمازون به دنبال خرید حق پخش سری فیلم های جیمز باند هستند

اپل و آمازون به دنبال خرید حق پخش سری فیلم های جیمز باند هستند

مجموعه فیلم های «جیمز باند» که از سال ۱۹۶۲ تا کنون شامل ۲۴ فیلم سینمایی می شود، از جمله محبوب ترین فرنچایزهای هالیوودی بوده که درآمد قابل توجهی نیز برای تولیدکنندگان آن داشته است.

در طول ۴۵ سال گذشته، کمپانی های متفاوتی حق پخش فیلم های جیمز باند را در اختیار داشته اند که آخرین مورد مربوط به سونی پیکچرز (از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۵) بوده که قرارداد آن با پخش فیلم «Spectre» به پایان رسیده است.

کمپانی Warner Bros نیز خواهان خرید حق پخش فیلم های جیمز باند است

حال خبر می رسد اپل و آمازون برای تصاحب حق پخش فیلم مورد بحث، وارد رقابت جدی با کمپانی های حوزه فیلم سازی مانند «Warner Bros» شده اند و می خواهند امتیاز مذکور را از شرکت های «Eon» و «MGM» به عنوان صاحبین اصلی اثر (که خود فیلم ها را پخش نمی کنند) خریداری نمایند.

هردو شرکت برای سرویس های استریم ویدیوی خود نیازمند محتوای پرمخاطب هستند که البته فعلاً آمازون با برنامه هایی مانند «The Grand Tour» دست برتر را در این زمینه دارد.

از سوی دیگر گفته می شود کمپانی های Eon و MGM فعلاً حق پخش یک فیلم را پیشنهاد داده، و تنها علاقه مند به پخش سینمایی فیلم های جیمز باند هستند و نسبت به استریم محتوا نظر چندان مساعدی نخواهند داشت.

گفتنی است بیست و پنجمین فیلم سینمایی جیمز باند در سال ۲۰۱۹ و با نقش آفرینی «دنیل کریگ» اکران خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato