پس از ده سال، دوربین پولاروید جدیدی در راه است

۱۰ سال پس از اینکه پولاروید تولید دوربین های مخصوص و ۹ سال پس از اینکه تولید فیلم های مخصوص آن دوربین ها را متوقف کرد، دوربین های چاپ آنی عکس پولاروید بازگشته اند. پولاروید OneStep 2 یک دوربین ۹۹ دلاری است که البته توسط خود پولاروید تولید نمی شود و کار ساخت آن به عهده Impossible Project است.

وان استپ ۲، یک دوربین چاپ عکس آنی است و از همین حالا هم هر کسی که بخواهد می تواند آن را سفارش دهد و ۱۶ اکتبر برابر با ۲۴ مهر آن را تحویل بگیرد. البته این دوربین خیلی هم با تکنولوژی های جدید به روز نشده. یک تایمر دارد، یک فلش و می توان آن را با یو اس بی شارژ کرد. همین و بس.

فیلم های رنگی یا سیاه و سفید I-type آن نیز در بسته های هشت تایی با قیمت ۱۶ دلار ارائه می شوند، فیلم هایی که Impossible Project برای دوربین I-1 خود سال گذشته توسعه داد.

ایمپاسیبل پراجکت قرار است دوربین هایی تحت نام پولاروید اوریجینالز بسازد تا در واقع بستر بازگشت پولاروید را مهیا سازد. در سال ۲۰۰۸، زمانی که پولاروید اعلام کرد می خواهد تولید فیلم ها را متوقف کند، ایمپاسیبل پراجکت کارخانه و تجهیزات پولاروید را اجاره کرد. این شرکت با روش مهندسی معکوس، فیلم های آنی پولاروید را بازطراحی کرد و فروخت.

پولاروید تاکنون دو بار ورشکستگی را پشت سر گذاشته و حالا با لیسانس کردن نام خود و محصولاتش سر پا مانده. حتی یک بار در CES سال ۲۰۱۰ دوربین جدیدی هم معرفی کرد اما آن دستگاه هیچ وقت به موفقیت نرسید.

در ادامه تصاویر دوربین وان استپ ۲ و پولارویدهای قدیمی را مشاهده می کنید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟