تاخت و تاز شورولت بولت در بازار خودروهای برقی؛ جدی ترین رقیب تسلا مدل 3

تاخت و تاز شورولت بولت در بازار خودروهای برقی؛ جدی ترین رقیب تسلا مدل 3

جنرال موتورز آمریکا برای ورود به حوزه خودروهای برقی، از استراتژی محصول ارزان قیمت و کوچک پیروی کرد و حال به نظر می رسد که جواب خود را به خوبی گرفته است.

شرکت جنرال موتورز اعلام کرده است که تنها محصول تمام برقی شرکت یعنی بولت از دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی که عرضه آن در ایالت کالیفرنیا آمریکا آغاز شده تا آگوست ۲۰۱۷ در مجموع ۱۲.۲۴۹ دستگاه از این خودرو را به فروش رسانده است.

این بدین معنی است که بولت توانسته نیسان لیف و دیگر مدل های خوش قیمت را از میدان به در کند.

گرچه این خودرو در تمامی نمایندگی ها و ایالت های آمریکا عرضه نمی شود و تنها در نمایندگی های که مجوز عرضه این خودرو را دارند به فروش می رسد.

در حال حاضر بولت تنها در ۱۲۳۵ نمایندگی شورلت عرضه می شود، این در حالی است که شورلت در حدود ۳۰۰۰ نمایندگی در سرتاسر آمریکا دارد.

به احتمال بسیار در سال ۲۰۱۷ شورلت می تواند به فروش ۲۰ هزار دستگاه برسد.

گرچه شورلت اعلام کرده است که هرچقدر بازار از این مدل طلب کند را به فروش می رساند و نمی توان بولت را همانند پیکاپ مشهور و پر فروش این شرکت یعنی سیلورادو قلمداد کرد.

گرچه الون ماسک عنوان کرده است که هر زمان GM در سال بین ۲۰ تا ۳۰ هزار دستگاه خودروی تمام الکتریکی تولید کند می تواند به سود دهی برسد و خارج از این مقدار ضرر خواهد کرد.

بولت در ماه آگوست توانست مدل S شرکت تسلا را در میزان فروش شکست دهد اما بر اساس آمار موجود در فروش سالیانه نمی تواند سدان لوکس تسلا را پشت سر بگذارد.

همچنین تسلا اعلام کرده است که می خواهد تولید مدل مقرون به صرفه خود یعنی مدل ۳ را به ۲۰ هزار دستگاه در ماه برساند و پس از آن هدف تولید سالیانه ۵۰۰ هزار دستگاهی را تا پایان سال ۲۰۱۸ را در سر می پروراند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato