تحول ایروموبیل؛ اولین خودرو پرنده جهان در آستانه پیش فروش قرارداد

تحول ایروموبیل؛ اولین خودرو پرنده جهان در آستانه پیش فروش قرارداد

ورژن ۴ این خودروی پرنده تقریبا برای پیش فروش آماده است. آئرو موبیل یک خودروی پرنده است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به پرواز در آمد. این خودرو پرنده توسط شرکتی اسلواکی به همین نام تولید و توسعه یافته است.

این اتفاق به معنی ورود خودروهای پرنده به حوزه وسایل نقلیه ای است که توانایی تردد و جابجایی کوتاه برد مسافران را دارند.

بر اساس گفته هایی که جورج واکلیک عضو هیئت مدیره آئرو موبیل در سال ۲۰۱۵ عنوان کرد این خودروی پرنده با قیمت بالای خود به منظور فروش به ثروتمندان و علاقه مندان به پرواز طراحی و تولید شده است.
البته لازم به ذکر است که تمام افرادی که تمایل به استفاده از این وسیله دارن باید علاوه بر داشتن گواهینامه رانندگی گواهینامه پرواز را نیز داشته باشند. به نظر می رسد برای به پرواز درآمدن این خودروی پرنده باند پرواز نیز یکی دیگر از الزامات است.

سر انجام کمپانی آئرو موبیل آخرین نسخه اولیه این هوا در این اتوشو فرانکفورت ۲۰۱۷ رونمایی کرده و قصد دارد که به واسطه این وسیله نقلیه نخسین شرکتی باشد که اقدام به فروش خودروی پرنده می کند.

در همین راستا این تولید کننده اسلواکی اعلام کرده است که نسخه ۴ این هواپیما تقریبا برای پیش فروش آماده شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
نسخه ۴ این خودرو پرنده در مقایسه با نسخه اولیه که در سال ۱۹۹۰ طراحی و تولید شده بسیار پیشرفته تر است. نمونه اولیه این نسخه در ماه آپریل امسال (فرودین ۱۳۹۶) رونمایی شد.

در این نمونه اولیه پیشرفت و تکامل بسیاری خوبی نسبت به نسخه ۳ (تولیدی سال ۲۰۱۴) رخ داده است.
هرچند که نمونه اولیه ورژن ۴ این خودروی پرنده کاملا جدید است اما در آن شباهت بسیار زیادی نیز با نسخه های قبلی دیده می شود.


طراحان این هواپیما نمای بیرونی آن را طوری طراحی کرده اند که شاسی و بدنه کاملا با یکدیگر یکپارچه می باشند. شما می توانید نمونه تقریبا مشابه این طراحی را در اتومبیل های مک لارن مشاهده کنید.

به عبارت دیگر این هواپیما از شاسی مونوکوک بهره می برد و بنابراین بدنه نیز در انجام وظایف شاسی سهیم است.

در درون این وسیله نقلیه علاوه بر کمربند ایمنی که از یک نوع تکنولوژی خاص بهره می برد ایربگ دو مرحله ای نیز تعبیه شده است. حتی شنیده شده که چتر نجات نیز در درون کابین این خودرو_هواپیما یافت می شود.

قدرت این هواپیما از طریق یک موتور توربوشارژ ۴ سیلندر ۲ لیتری تامین می شود و یک سیستم درایو الکتریکی نیز قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند.

سیستم رانندگی پیشرفته این وسیله نقلیه شامل یک دیفرانسیل الکترونیکی و یک جعبه دنده هوشمند است.

همچنین این خودروی پرنده می تواند برای یک بازه زمانی کوتاه مدت از یک سیستم کنترلی دیجیتالی تمام خودکار موتور هواپیما (FADEC) بهره ببرد.

فدک یک سیستم کامپیوتری و الکترونیکی است که با عنوان یک مرکز فرماندهی تمام جنبه های عملکرد یک موتور هواپیما را کنترل می کند و اطلاعات مورد نظر موتور را برای مانیتور کردن و نظارت فراهم می آورد.

در واقع این سیستم موتور هواپیما را بدون کوچکترین دخالتی از جانب خلبان کنترل می کند.
سازنده آئرو موبیل وسیله هنوز اطلاعاتی در مورد قدرت موتور آن ارائه نداده است اما با توجه به اینکه ورژن ۳ این خودرو_هواپیما از قدرت ۱۰۰ اسب بخاری برخوردار بوده، انتظار می رود که این نسخه نیز قدرت موتوری در همین حدود داشته باشد.


شرکت تولید کننده این هواپیما می گوید که انتظار دارد هرچه سریعتر این وسیله نقلیه را پیش فروش کرده و سفارشات تحویل آن را تا اوایل سال میلادی آینده دریافت کند. این سازنده اسلواکیایی می گوید اگه در تولید این هواپیما مشکلی عمده ای پیش نیاید سفارشات از سال ۲۰۲۰ به بعد به دست مشتریان خواهد رسید.
هرچند که قیمت این خودروی پرنده هنوز مشخص نشده است اما شایعاتی مبنی بر قیمتی ۱.۵ میلیون دلاری برای آن به گوش می رسد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato