سه ماهواره آماده پرواز دانشگاهی، در انتظار چراغ سبز وزارت دفاع

سه ماهواره آماده پرواز دانشگاهی، در انتظار چراغ سبز وزارت دفاع

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی سه ماهواره دانشگاهی برای پرتاب درصورت اعلام آمادگی وزارت دفاع خبر داد و توضیحاتی درباره این ماهواره‌ها، لانچر‌های مورد استفاده و نقش آنها در توسعه صنعت فضایی سخن گفت.

«ماهواره دانشگاه شریف سه ماه قبل آماده شده بود»

«محمدجواد آذری جهرمی» طی اجلاسی اعلام کرد که سه ماهواره دانشگاهی در نوبت پرتاب قرار گرفتند. این مهم تابع شرایط وزارت دفاع بوده که در صورت اعلام زمان مناسب، این سه ماهواره پرتاب خواهد شد. همچنین او با اشاره به  آمادگی ماهواره «دوستی» دانشگاه شریف از سه ماه قبل، انتظار دارد برنامه ریزی عملیاتی برای پرتاب آن توسط وزارت دفاع ارائه شود چراکه هزینه‌های آن قبلاً به وزارت دفاع پرداخت شده است.

جهرمی اولویت اول وزارت ارتباطات را استفاده از ظرفیت لانچر‌های داخلی خواند و گفت:

«طبیعتاً به دنبال این هستیم که برای پرتاب این ماهواره‌ها از ظرفیت لانچرهای داخلی برای پرتاب استفاده شود. البته در این زمینه هم تابع شرایط وزارت دفاع هستیم و ضمن این که محدودیتی برای استفاده از لانچرهای بین‌المللی نداریم و ممکن است از این لانچرها نیز استفاده کنیم.»

وی در تأیید صحبت‌های قبلی خود مبنی بر اعلام آمادگی وزارت ارتباطات برای همکاری در پروژه‌های فضایی بین‌المللی، از توسعه صنعت فضایی به عنوان یکی از صنایع استراتژیکی نام برد که همواره مورد تاکید وزارتخانه خواهد بود. جهرمی اطمینان دارد که سرمایه‌گذاری‌های لازم در این عرصه صورت خواهد گرفت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato