فوربس: سامسونگ در جمع 5 شرکت تأثیر گذار آسیا

فوربس: سامسونگ در جمع 5 شرکت تأثیر گذار آسیا

مجله آمریکایی فوربس که به تازگی ۱۰۰ سالگی اش را جشن گرفته، لیستی از ۵ برند تأثیر گذار آسیا را منتشر کرده که گروه سامسونگ نیز در این بین به چشم می خورد.

لیست فوربس همچنین شامل برندهای علی بابا، سونی، تویوتا و بانک HDFC هند نیز می شود. تمامی این برندها علاوه بر آسیا، در سایر نقاط دنیا نیز فعالیت می کنند.

سامسونگ به لطف بازار تراشه های NAND، چیپ های حافظه و اسمارت فون ها به سود دهی فراوانی دست یافته

گروه سامسونگ بسیاری از موفقیت های کنونی خود را مدیون ریاست «لی کن هی» (Lee Kun Hee) و نیز فرزند موسس این شرکت «لی بیونگ چول» (Lee Byung-chul) است. سامسونگ به لطف بازار تراشه های NAND، چیپ های حافظه و اسمارت فون ها به تازگی رکورد جدیدی در سود دهی ثبت کرده و انتظار می رود روند افزایشی در آمد سامسونگ در سه ماهه جاری میلادی نیز ادامه داشته باشد. از طرفی به نظر می رسد محکومیت «لی ژائه یونگ» (Lee Jae-yong) معاون ارشد ریاست کل سامسونگ به ۵ سال زندان نیز تأثیر منفی چندانی در رشد درآمد سامسونگ نداشته است.

سامسونگ در سال ۱۹۳۸ تأسیس شده و در دهه ۵۰ میلادی، همزمان با جنگ کره، به ساخت منسوجات و کاغذ و نیز خدمات بانکی روی آورد. سپس در سال ۱۹۶۹ به درخواست آقای چول، بنیانگذار این شرکت، به کسب و کار تجهیزات الکترونیکی وارد شد و در دهه ۸۰ میلادی این بخش را گسترش داد. در سال ۱۹۹۳، «لی کن هی»، شرکت را از پدر خود به ارث برد. در حال حاضر این شرکت کره ای یکی از بزرگترین تولید کنندگان اسمارت فون در دنیا محسوب می شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato