بنتلی کانتیننتال نسخه رالی با قیمتی در حدود 55 هزار دلار فروخته شد

بنتلی کانتیننتال نسخه رالی با قیمتی در حدود 55 هزار دلار فروخته شد

چند هفته پیش بود که خبر به فروش گذاشته شدن یک دستگاه بنتلی کانتیننتال جی تی مخصوص رالی مورد توجه بسیاری از رسانه های فعال در حوزه خودرو قرار گرفت. این اتومبیل منحصر بفرد که شباهت زیادی با برخی از رندرینگ های ساخته شده توسط گرافیست های مطرح دارد، به نوعی فیلم های آخرالزمانی - به ویژه مد مکس - را در ذهن تداعی می کند!

این بنتلی خاص در فصل دوم از مجموعه تلویزیونی Supercar Megabuild که توسط شبکه نشنال جئوگرافیک تولید می شود، ساخته شده بود. اگر چه ظاهر کانتیننتال مذکور تا حد زیادی دگرگون شده، اما تجهیزات و امکانات موجود در کابین تا حد امکان دست نخورده باقی مانده اند؛ ضمن اینکه پیشرانه نیز همان نمونه ۶ لیتری W12 با ۵۵۲ اسب بخار قدرت بوده و نیرو نیز کماکان از طریق گیربکس شش سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ ارسال می شود.

با پایان زمان تعیین شده برای فروش بنتلی کانتیننتال رالی ادیشن، ۱۰۱ نفر برای خرید این خودرو اعلام آمادگی کرده بودند که در نهایت فرد برنده با پرداخت ۴۰,۸۰۰ پوند (معادل حدود ۵۵ هزار دلار) مالک این اتومبیل استثنایی شد. این رقم برای کانتیننتال جی تی مدل ۲۰۰۴ که می تواند در انواع مسیرهای آفرود حرکت کند، بسیار مناسب است. البته گفته می شود چنانچه تغییرات زیادی در بدنه این خودرو داده نمی شد، قیمت آن به مراتب بالاتر بود. بد نیست بدانید قیمت نمونه های صفر کیلومتر کنونی از حدود ۲۰۰ هزار دلار آغاز می شود.

آنطور که اعلام شده، حدود ۲۵,۰۰۰ پوند (۳۳,۸۵۰ دلار) برای تیونینگ کانتیننتال جی تی نسخه رالی اختصاص یافته که این مبلغ تقریبا برابر با نصف قیمت کنونی آن است.

برای آماده سازی این اتومبیل لوکس جهت تردد در انواع مسیرها، از رینگ های ۱۷ اینچی، تایرهای مخصوص رالی و اجزای جدید در سیستم تعلیق استفاده شده است. چراغ های LED سقفی، گالن های اضافی سوخت، مکان مخصوص حمل تجهیزات نظامی، ترمزهای ارتقا یافته، میله های محافظ ضخیم و پوشش های موجود بر روی گلگیرها از دیگر مشخصه های این اتومبیل انگلیسی جذاب هستند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato