مقایسه مقاومت گلکسی نوت 8 و آیفون 8 پلاس در تست سقوط [تماشا کنید]

بسیاری از افراد معتقدند که بنچمارک های نرم افزاری برای مقایسه دو محصول از دو پلتفرم مختلف چندان عادلانه نیستند و تفاوت عملکرد واقعی را نشان نمی دهند. این حرف تا حد زیادی صحیح است اما درباره کیفت ساخت و مقاومت فیزیکی بدنه چه طور؟

مطمئناً در تست های سنجش مقاومت بدنه، سیستم عامل موجود روی تلفن همراه نقش چندانی نداشته و می توان گفت چنین آزمایشاتی (حداقل به نسبت بنچمارک ها) تا حدودی عادلانه تر هستند.

نتایج تست های مقاومت ممکن است بسته به شرایط اندکی تغییر کنند

البته باید در نظر داشت که حتی در آزمون مقاومت فیزیکی نیز احتمال نابرابری برخی شرایط (مانند زاویه دقیق برخوردها) وجود داشته و نمی توان با قاطعیت گفت که نتیجه تست های سقوط در همه موارد کاملاً یکسان هستند؛ با این حال انجام آزمایشاتی از این دست برای علاقه مندان به دنیای فناوری جالب توجه بوده و تماشای ویدیوی آنها خالی از لطف نیست.

وبسایت «Hot Hardware» نیز در همین زمینه دو دستگاه از جدیدترین محصولات بازار موبایل یعنی «گلکسی نوت 8» و «آیفون 8 پلاس» را در یک تست سقوط (با شرایط برابر) در مقابل یکدیگر قرار داده تا مقاومت محصولات جدید رهبران صنعت را با هم مقایسه کند.

همان طور که در ویدیو مشاهده کردید، تلفن های های مورد آزمایش (تا پیش از راند آخر) رقابت تقریباً نزدیکی داشتند اما در مرحله نهایی و تست 10 مرحله ای سقوط روی سطح فولادی، آیفون 8 پلاس نتوانست تا پایان کار مقاومت کند و حتی در یکی از سقوط ها، بخشی از شیشه پنل پشتی آن به کلی از بدنه جدا شد و به زمین افتاد.

گفتنی است اپل پیش از این ادعا کرده بود که شیشه های به کار رفته در آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، مقاوم ترین نمونه ها در میان تمامی تلفن های همراه موجود در بازار هستند که با توجه به نتایج تست، جای تأمل دارد. در ادامه جدول امتیازات کسب شده را مشاهده می کنید:

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟