آمریکا اطلاعات رسانه های اجتماعی شهروندان را ثبت می کند

آمریکا اطلاعات رسانه های اجتماعی شهروندان را ثبت می کند

آمریکا اطلاعات رسانه های اجتماعی شهروندان را ثبت می کند

وزارت امنیت کشور آمریکا (DHS) به تازگی قانونی را به ثبت رسانده که به موجب آن قرار است اطلاعات الکترونیکی بیشتری در مشخصات ثبت شده افراد مهاجر درج شود. این جزئیات شامل اطلاعات رسانه های اجتماعی افراد، نام های مستعار، اطلاعات شناسایی مرتبط و نتایج جستجوی آنها است.

لازم به ذکر است که بر اساس این قانون، نیاز به ثبت اطلاعات رسانه های اجتماعی، تنها شامل حال افرادی که به تازگی درخواست مهاجرت خود را داده اند نمی شود؛ بلکه جزئیات مرتبط با شهروندان دائمی و عادی مهاجر آمریکا نیز باید ثبت گردند.

بررسی رسانه های اجتماعی افراد اولین بار در سال ۲۰۱۵ مطرح شد

ناگفته نماند که این موضوع، اولین بار در سال ۲۰۱۵ توسط این وزارت خانه مطرح شد. نهاد مذکور به دنبال امکان افزودن قابلیت جستجوی رسانه های اجتماعی در پروتکل درخواست ویزا بود و در نهایت در سال ۲۰۱۶ بخشی در فرم تقاضای ویزا اضافه شد که از افراد خارجی اطلاعات دسترسی به رسانه های اجتماعیشان را درخواست می کرد.

بر اساس قانون جدید اطلاعات رسانه های اجتماعی تمام شهروندان نیز ثبت می شود

سپس در ماه فوریه سال جاری میلادی نیز به دنبال طرح دونالد ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان کشورهای ممنوعه، سوال در مورد پسورد رسانه های اجتماعی، به جزئیات درخواست شده قبلی اضافه شد. از ماه مارس نیز این درخواست ها حتی شامل حال تمامی افرادی شد که به کشورهای تحت کنترل داعش سفر کرده بودند. در نهایت از ماه ژوئن تا کنون، تمامی اطلاعات ۵ سال گذشته شبکه های اجتماعی کاربران متقاضی ورود به کشور از آنها درخواست می شود و حالا بر اساس قانون جدید این اطلاعات شامل حال تمامی شهروندان نیز خواهد شد.

به دنبال قانون جدید، «آدام شوارتز» (Adam Schwartz) وکیل مدافع امور اسناد الکترونیک در واکنش به قانون جدید، این اقدام را تهاجم به حریم خصوصی دانسته و افزوده که این مسئله آزادی بیان را از بین می برد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر این قانون عمومی شده و از ۲۶ مهر ماه به اجرا در خواهد آمد.

ممکن است به مطالب زیر علاقه مند باشید:

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل